آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9708
تاریخ انتشار : 11 تیر 1391 11:37
تعداد بازدید : 459

دكتر سالار آملي خبر داد

تدوين آيين نامه اجرايي حمايت از تجاري سازي كالاها و خدمات دانش بنيان

معاون امور بين الملل و انتقال فناوري هاي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري از تدوين آيين نامه اجرايي حمايت از تجاري سازي و توسعه صادرات كالاها و خدمات دانش بنيان در كميته تخصصي توليد و صادرات كالاها و خدمات دانش بنيان خبر داد.

 ایسنا- دكتر حسين سالارآملي با بيان اينكه كميته تخصصي توليد و صادرات كالاها و خدمات دانش‌بنيان ذيل كارگروه ملي توليد و صادرات دولت به رياست معاون علمي و فناوري رييس جمهور تشكيل مي‌شود، در خصوص جزييات آيين‌نامه اجرايي حمايت از تجاري سازي و صادرات كالاها و خدمات دانش‌بنيان گفت: در اين آيين‌نامه به تعريف كالاها و خدمات دانش‌بنيان و اينكه دستگاه‌هاي مختلف به چه صورت مي‌توانند به تحقق اين امر در كشور كمك كنند پرداخته شده است.
وي تصريح كرد: در اين آيين‌نامه چارچوب همكاري براي وزارت امور خارجه، بانك مركزي، معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي و وزارت صنعت، معدن و تجارت تعين شده است.
سالارآملي خاطرنشان كرد: بر اساس آيين‌نامه مسووليت كميته تخصصي صادرات كالاها و خدمات دانش‌بنيان بر عهده معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري است كه امور تخصصي را برنامه‌ريزي و به كار گروه ملي صادرات دولت ارایه مي‌دهد تا حمايت‌هاي مورد نظر به تصويب برسد.
معاون امور بين‌الملل و انتقال فناوري‌هاي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري با بيان اينكه كارگروه ملي حمايت از صادرات، وظيفه هيات دولت را در اين خصوص انجام مي‌دهد، گفت: اين كارگروه بخش صادرات كالاها و خدمات دانش‌بنيان را به معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري واگذار كرده كه اين كميته تخصصي به منظور اجرايي كردن فعاليت‌ها بايد آيين‌نامه مورد نياز را تهيه و به تاييد كار گروه برساند.
به گفته سالار آملي، تدوين و تصويب آيين‌نامه اجرايي حمايت از تجاري‌سازي و صادرات كالاها و خدمات دانش‌بنيان ظرف چند هفته آينده نهايي خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :