آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9709
تاریخ انتشار : 11 تیر 1391 11:41
تعداد بازدید : 854

با افزایش قیمت ارز

گوشی باز هم گران شد

از آنجا که طی چند روز گذشته نرخ ارز نسبت به چند ماه گذشته به بالاترین میزان خود رسیده، این قضیه روی بازار تلفن همراه هم به شدت اثر گذاشته و قیمت برخی از گوشی ها به شدت افزایش یافته است.

فناوران- چند ماهی است که بازار تلفن همراه در پی نوسان نرخ ارز به شدت دستخوش تغییر شده، تا آنجا که نه تنها خریداران، بلکه فروشندگان را نیز سردرگم کرده است.
از سوی دیگر آنقدر بازار در حال نوسان است و قیمت‌ها به سرعت تغییر می‌کند که بسیاری از فروشگاه‌های بازار موبایل و پاساژ علاالدین از خرید و فروش گوشی خودداری می‌کنند.
البته به دلیل افزایش قیمت گوشی، بازار در رکودی نسبی به سر می‌برد و هنگامی که خریداران قیمت‌ها را با یکی دو هفته پیش مقایسه می‌کنند کمتر به دنبال خرید گوشی هستند و بیشتر به تماشای ویترین مغازه‌ها می‌پردازند.
از جمله گوشی‌هایی که در طول چند روز گذشته به شدت گران شده می‌توان به گوشی Galaxy SIII اشاره کرد که پیشتر با قیمت یک میلیون و 280 هزار تومان در بازار موجود بود، اما از اواخر هفته گذشته با افزایش 200 هزار تومانی به نرخ یک میلیون و 470 هزار تومان عرضه می‌شود.
گوشی آیفون 4S اپل هم از این امر مستثنا نیست. این گوشی هم تا هفته گذشته در بازار موبایل یک میلیون و 200 هزار تومان در دسترس بود، اما هم‌اکنون با قیمت یک میلیون و 370 هزار تومان در دسترس است.
در میان گوشی‌های HTC، گوشی One X با افزایش 100 هزار تومانی، قیمت آن به یک میلیون و 80 هزار تومان رسیده و Desire HD افزایش 70 تا 80 هزار تومانی را تجربه کرده است.
گوشی Xperia S سونی و  Galaxy Nexusهم با افزایش 90 تا 100 هزار تومان به ترتیب با قیمت 880 و 790 هزار تومان در بازار موجودند.از سوی دیگر بازاریان معتقدند این میزان افزایش قیمت، مقطعی است و نهایتا تا یک هفته آینده با کاهش قیمت دلار بهای گوشی هم کاهش چشمگیری خواهد داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :