آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97104
تاریخ انتشار : 16 فروردین 1395 10:24
تعداد بازدید : 941

آیفون SE با قیمت نجومی به ایران آمد

آیفون جدید اپل که با نام SE دوم فروردین رونمایی شد، از یکی دو روز پیش همزمان با بازار جهانی به بازار ایران هم وارد شده است.

فناوران- آیفون SE کمتر از دو هفته پیش توسط اپل معرفی شد و به عنوان آیفون ارزان قیمت به بازار دنیا معرفی شد. قیمت این گوشی از سوی اپل 400 دلار اعلام شد، اما جالب است بدانید این گوشی با قیمت 3 میلیون و 400 تا 3 میلیون 800 هزار تومان در بازار ایران موجود است.این گوشی در دو نسخه 16 و 64 گیگابایتی در بازار ایران موجود است که به ترتیب سه میلیون و 400 و سه میلیون و 800 هزار تومان به فروش می رسند.
اگرچه معمولا گوشی ها وقتی به شکل قاچاق و همزمان با بازار جهانی و در تعداد محدود وارد بازار می شوند با قیمتی سنگین تر از حد معمول به فروش می رسند اما این میزان قیمت خیلی عجیب است چرا که بیش از دو و نیم برابر قیمت واقعی آن است اما عجیب تر اینکه در بازار ایران این گوشی با چنین قمیتی مشتری دارد!
روز شنبه که نخستین روز کاری رسمی پس از تعطیلات نوروز بود نسخه 16 گیگابایتی این گوشی در بازار موجود بود، اما دیروز این نسخه از گوشی آیفون موجود نبود و اگر نسخه ای از آن یافت می شد با قیمت بسیار بالاتری به فروش می رسید.
با این حال مشتریان پروپاقرص اپل در بازار ایران برای این گوشی 4 اینچی حاضرند این روزها پول زیادی هزینه کنند. این در حالی است که در طول یکی دو روز گذشته اخباری مبنی بر اینکه گوشی آیفون SE با استقبال زیادی از سوی خریداران روبه رو نشد، منتشر شده است.
با همه این اوصاف این گوشی تا یکی دو هفته آینده وارد بازار ایران می شود و مشخص نیست که با همان معادل 400 دلار در اختیار مشتریان ایرانی قرار می گیرد یا مثل همیشه چون اپل متولی در بازار کشورمان ندارد، قیمت به دست فروشندگان بازار تعیین می شود و هر فروشگاهی نرخ جدیدی برای آن تعیین می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :