آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97105
تاریخ انتشار : 16 فروردین 1395 10:25
تعداد بازدید : 899

در دیدار سرپرست شرکت مخابرات ایران با مراجع عظام تقلید در قم مطرح شد

دولت باید از مجموعه خدمت رسان مخابرات حمایت کند

در دیدار سرپرست مخابرات ایران با آیات عظام و مراجع تقلید شیعیان جهان اسلام در قم بر نقش ویژه مجموعه مخابرات در ظرفیت سازی برای نشر معارف دینی و استفاده دستگاههای فرهنگی از ظرفیت های بی بدیل مخابراتی کشور برای گسترش و ارتقای اخلاقی جامعه تاکید شد.

فناوران- به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، همزمان با فرارسیدن سال 95 و در ایام نوروز ، مهندس دهناد سرپرست شرکت مخابرات ایران با آیات عظام و مراجع تقلید ،حضرت آیت الله نوری همدانی، حضرت آیت الله مکارم شیرازی، حضرت آیت الله جوادی آملی، آیت الله مقتدایی، آیت الله علوی گرگانی، آیت الله فاضل و آیت الله موسوی اردبیلی دیدار و گفتگوهای دوجانبه ای انجام داد.
 مخابرات یک دانشگاه فرهنگی است 
آیت الله نوری همدانی در این دیدار با بیان اینکه نفوذ و قدرت شیعیان را در جهان امروز مرهون انقلاب اسلامی هستیم، گفت: اکنون نیز وظیفه داریم بهترین زندگی را چه از جهت مادی وجه از جهت معنوی برای مردم فراهم سازیم تا شیعیان ایران، همانند گذشته و هر چه بیشتر الگوی تمام مسلمانان و شیعیان در کشورهای اسلامی باشند.
وی با بیان اینکه در مقابل اختلافات شیعه وسنی در دنیای امروز و در مقابل تکفیری ها باید هوشیار باشیم، گفت: انقلاب اسلامی به مفهوم شیعه ناب، جان و قدرت تازه ای داد.
آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه مخابرات به عنوان یک دانشگاه فرهنگی با اقشار مختلف مردم سر و کار دارد، افزود: همه باید بدانیم مهم ترین مسوولیت امروز ما آگاهی بخشی به مردم در شرایط پیچیده دنیای امروز است. وی اظهار امیدواری کرد با فعالیت های نهادهای فرهنگی مذهبی و همکاری مخابرات، قدرت تشخیص و درک وظیفه در جامعه تسری یابد.
مخابرات مانع سو استفاده از وسایل ارتباطی شود 
حضرت آیت الله مکارم شیرازی نیز با اشاره به نقش مهم وسایل ارتباط جمعی در دنیای امروز گفت: وظیفه شرکت مخابرات این است که جلوی هر گونه سو استفاده از وسایل ارتباط جمعی را بگیرد.
وی همچنین توسعه داخلی صنایع مرتبط با مخابرات و ارایه تسهیلات برای عموم جامعه توسط مخابرات را فارغ از توجه به جنبه تجاری آن خواستار شد. 
عملکرد مخابرات قابل تقدیر است 
 آیت الله فاضل نیز در دیدار با مهندس دهناد با بیان اینکه امیدواریم به برکت سال نو که طلیعه و خاتمه آن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) قرار گرفته، در سال جدید شاهد باشیم که کشور به استانداردهای روز فناوری های دنیا نائل شود. 
وی با بیان اینکه سرمایه گذاری های انجام شده در حوزه مخابرات نشانه قدرت نظام اسلامی است، گفت، علاوه بر این، پیشرفت های مخابرات، نشان دهنده امنیت کشور و تامین امنیت ارتباطات در شرایط حساس است.
آیت الله فاضل فعالیت های مخابرات را بیلان مفیدی برای فعالیت های نظام دانست و گفت: تسهیل های صورت گرفته در ارایه خدمات مخابراتی به مردم، جای تقدیر دارد.
وی با بیان اینکه اکنون جریان علم و تحقیقات بسیار گسترده ای در حوزه های علمیه سراسر کشور در حال اجرا و پیگیری است، گفت: مخابرات می تواند حرف های تازه و همچنین نتایج تحقیقات مبتنی  برمسائل روز  و فقه جدید را که در حوزه های علمیه به دست آمده، به تمام جهان اسلام انتقال دهد.
آیت الله فاضل گفت: علاوه بر این مخابرات حتی می تواند بسیاری از امور و تسهیلات فنی و ارتباطی را حتی به صورت رایگان و یا با بهای کم در اختیار محققین مذهبی و اساتید حوزه قرار دهد تا بر غنای فعالیت های علمی و به روزتر شدن بار علمی-مذهبی حوزه نیز کمک کند.وی گفت: شناخته شدن حوره علمیه قم در دنیا به کمک مخابرات و تعاملات دوجانبه می تواند هم  حوزه را از جهت علوم روز تقویت کرده و هم دنیای اسلام را از نتایج تحقیقات حوزه علمیه قم آگاه سازد که این تحقیقات در بخش های فقه اجتماعی، فقه پزشکی و مسائل روز حتی می تواند به مسوولان نظام در اداره کشور نیز کمک کند .
آیت الله فاضل در پایان مهم ترین راه برای صدور پیام انقلاب را ارایه محصولات علمی مذهبی تولید شده در کشور به مراکز علمی مذهبی دنیا توسط مخابرات دانست.
 انتشار معارف اسلامی توسط مخابرات 
آیت الله مقتدایی دبیر شورای عالی حوزه های علمیه سراسر کشور نیز در دیدار با سرپرست شرکت مخابرات ایران با بیان ضرورت بازنشر معارف دینی توسط نهادهای ارتباطی گفت: حوزه های علمیه کشور آمادگی دارند معارف ناب توحیدی را توسط مخابرات در سطح جامعه انتشار و ارتقا دهند. وی گفت: تمام حوزه های علمیه کشور آمادگی دارند تا با تجمیع سیاستگذاری ها، محتوای تولید شده را به صورت متمرکز و قابل استفاده و بازنشر در اختیار مجموعه مخابرات قرار دهند.
دبیر شورای عالی حوزه های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه همکاری های مخابرات  و حوزه های علمیه چه در بخش خواهران و چه در بخش برادران قابل گسترش و تعالی است، یادآور شد: البته باید زیرساخت فنی لازم برای ارایه این معارف توسط مخابرات، تکمیل و یکپارچه شود.
آیت الله مقتدایی افزود: در برنامه هایی  که به ویژه در بخش خواهران تاکنون در حوزه های علمیه سراسر کشور اجرا شده، استقبال خوبی از نشر الکترونیکی معارف دینی صورت گرفته است.
دبیر شورای عالی حوزه های علمیه کشور در همین رابطه عنوان کرد: بهترین و بالاترین نعمت و باقیات الصالحات برای مجموعه مخابرات این است که وسیله ای برای بازنشر معارف الهی، پاسخ به شبهات و هدایت عمومی جامعه باشد. وی افزود: طبق نص صریح قرآن، هر کس غریقی را نجات دهد، گویا تمام انسان ها را نجات داده و هدایت یک نفر نیز، به طریق اولی، همانند این است که تمام بشریت را هدایت و احیا کرده ایم.
 تحول در رفتار مردم با انتقال معارف شیعی 
حضرت آیت الله جوادی آملی نیز در دیدار با مهندس دهناد با تبریک عید نوروز و تبریک ولادت حضرت فاطمه الزهرا (س) که ابتدا و انتهای سال 95 مزین به ولادت آن حضرت است، گفت: ما علی ابن ابیطالب (ع) را داریم که فرمودند:«سلوني قبل أن تفقدوني» که این ادعا را هیچ کس تاکنون در طول تاریخ نداشته است.
وی افزود: با استفاده و انتقال این منابع عظیم شیعی و روایات ائمه معصومین (ع)، بایستی در فرهنگ و رفتار مردم تحول به وجود آید و با استفاده از ابزارهای ارتباطی و رسانه، بیشترین بهره برداری از اساتید و دانشمندان و محققین و منابع عظیم علمی و فقهی صورت پذیرد.
 دولت باید از مجموعه خدمت رسان مخابرات حمایت کند
آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری ، مدیر حوزه های علمیه کشورهمچنین در دیدار با مهندس دهناد با بیان اینکه دستگاه هایی که به امر خدمت رسانی مستقیم به مردم و نظام اشتغال دارند، باید از حمایت ویژه دولت برخوردار شوند، گفت: دولت محترم با توجه به گستردگی خدمات مخابرات در سراسر کشور باید از مجموعه مخابرات حمایت کند.
وی افزود: فعالیت همراه با تدبیر به همراه شانه خالی نکردن در مقابل مشکلات موجب می شود که پایان هر کاری همراه با غلبه بر مشکلات موجود باشد.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: برخورد درست در مقابل مشکلات موجود اقتصادی که طبیعت این فعالیت هاست ، موجب می شود تا در پایان سال شاهد رشد و شکوفایی اقتصادی باشیم و حتی به نحوی شرایط نابه هنجار را به فرصت تبدیل نماییم.
 خود باوری رکن اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی 
همچنین در دیدارهای جداگانه مهندس دهناد با حضرات آیات موسوی اردبیلی و علوی گرگانی، مراجع تقلید شیعیان از خدمات گسترده مخابرات که در سراسر کشور نمود پیدا کرده، تشکر و قدردانی کرده و خواستار استفاده از ظرفیت ویژه مخابرات در انتقال مفاهیم مذهبی و نتایج تحقیقات حوزه های علمیه به عموم جامعه گردیدند.
در ابتدای این دیدارها نیز مهندس دهناد با ارایه، گزارش سرمايه گذاري هاي انجام شده و عملكرد شركت  مخابرات به مراجع عظام تقلید افزود: جوهره اقتصاد مقاومتی، شناخت ظرفیت های داخلی و برنامه ریزی برای بهره گیری حداکثری از آن ها در مسیر رونق اقتصادی و اشتغال کشور است.
سرپرست شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه، دستگاههای فرهنگی باید از ظرفیت های بی بدیل مخابراتی کشور برای گسترش و ارتقای اخلاقی جامعه بهره گیرند، گفت: ما در شرکت مخابرات ایران باور داریم، مهمترین مولفه تحقق اقتصاد مقاومتی خود باوری است و در همین راستا برای تحقق منویات مقام مغظم رهبری در زمینه اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی همه توان خود را به کار خواهیم بست.
وی در پایان گفت: شرکت مخابرات ایران با فعالیت های انجام شده تاکنون و تشکیل کارگروه اقتصاد مقاومتی، یکی از دستگاه های پیشرو در تحقق اقتصاد مقاومتی است.
گفتنی ست، مهندس دهناد، با آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری ، مدیر حوزه های علمیه کشور نیز درایام نوروز دیدار داشت که وی با بیان اینکه دستگاه هایی که به امر خدمت رسانی مستقیم به مردم و نظام اشتغال دارند، باید از حمایت ویژه دولت برخوردار شوند، گفت: دولت محترم با توجه به گستردگی خدمات مخابرات در سراسر کشور باید از مجموعه مخابرات حمایت کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :