آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97109
تاریخ انتشار : 16 فروردین 1395 10:52
تعداد بازدید : 896

امیدواری به تسریع هوشمندسازی مدارس با رفع تحریم ها

سیدعباس حسینی کارشناس برنامه ریزی و توسعه مدارس هوشمند به شرایط پسابرجام و تاثیر آن بر حوزه فناوری اطلاعات و هوشمندسازی مدارس پرداخت و گفت: با توجه به رشد اقتصادی پیش روی کشور، صنعت IT و آموزش هم دستخوش تغییرات مثبتی خواهند شد و قطعا با افزایش سرانه مدارس ظرفیت سبد آموزش مدارس کشور را بزرگ تر خواهد کرد.

ایسنا- وی ادامه داد: بنا بر اخبار رسیده برخی شرکت های نرم افزار خارجی در زمان تحریم ها پاسخ منفی به درخواست اخذ نمایندگی شرکت های ایرانی داده بودند ولی در حال حاضر خود آنها متقاضی حضور فعال در بازار پسابرجام ایران هستند و امید است رقابت شدید ایجاد شده بین شرکت های داخلی و خارجی کمک بزرگی به استفاده بهینه از فناوری های نوین آموزشی در مدارس کند.
حسینی در مورد وضعیت هوشمندسازی مدارس شهرستان های تهران گفت: با توجه به تعریف سخت افزاری یک کلاس هوشمند یعنی وجود یک دستگاه رایانه و دیتاپروژکتور و پرده نمایش یا برد هوشمند، در حال حاضر ۹۰ درصد مدارس شهرستان های تهران حداقل یک کلاس هوشمند دارند و در کل ۴۰ درصد کلاس های استان از این تجهیزات سخت افزاری در کنار نرم افزار بسته های کمک آموزشی بهره مند هستند.
وی در پاسخ به وضعیت کلی هوشمندسازی مدارس گفت: همه مدارس در گام اول تجهیز کلاس های درس بسنده نکرده و به وضعیت بهتر و بالاتری ارتقا پیدا کرده اند. در بسیاری مدارس همه کلاس ها مجهز و اصطلاحا هوشمند هستند، بعضی فراتر هم رفته اند، سایت اختصاصی و کاملی جهت انواع اطلاع رسانی دارند و حتی معلمان تکالیف را در آن در اختیار دانش آموزان قرار می دهند و تحویل می گیرند، سامانه های نرم افزاری مدیریتی تحلیل نمرات و ارزشیابی ها، آزمایشگاه فیزیکی، میکروسکوپ دیجیتال و سایر تجهیزات آزمایشگاهی، اتاق سرور، کارگاه رایانه دارای شبکه و متصل به اینترانت و غیره دارند.
کارشناس برنامه ریزی و توسعه مدارس هوشمند اداره کل شهرستان های تهران گفت: متاسفانه معیارها و شاخص های واحدی میان تمام استان ها جهت احصای دقیق اطلاعات مدارس در تمام استان ها به صورت یک پورتال کشوری وجود ندارد و امکان شناسایی و مقایسه و اعطای درجه به برترین ها نیز وجود ندارد و استان ها به سلیقه خود کارهایی در این زمینه انجام داده اند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :