آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97110
تاریخ انتشار : 16 فروردین 1395 10:53
تعداد بازدید : 652

واکنش معاون وزیر ارتباطات به مزاحم داشتن سیم کارت های نو

معاون وزیر ارتباطات به ارائه توصیه هایی به خریداران سیم کارت های جدید پرداخت که ممکن است برخی از آنها با وجود نو بودن دارای مزاحمان تلفنی باشند.

ایسنا- علی اصغر عمیدیان در پاسخ به سوالی مبنی بر این که در ماه های اخیر مشاهده شده عده ای از افراد اقدام به خرید سیم کارت های نو می کنند اما با این اتفاق مواجه می شوند که خط آنها دارای مزاحمان تلفنی بوده و پیش از آنها فرد دیگری صاحب آن خط بوده، اظهار کرد: اخیرا سامانه ای طراحی شده تا در قالب آن افراد بتوانند به طور دائم تعداد سیم کارت هایی که به نام آنها فعال شده را رصد کرده و هر یک از آنها را صحیح نمی داند در همان لحظه درخواستی برای غیرفعال شدن آن ارسال کنند.
رییس سازمان تنظیم مقررات همچنین عنوان کرد: پیش از این مصوباتی داشتیم تا براساس آنها اگر فردی به مدت بیش از 90 روز از سیم کارت خود استفاده نکرد برای اپراتور این امکان وجود داشته باشد که پس از سه مرحله اخطار بتواند خط فرد را مسترد کند.
عمیدیان ادامه داد: برهمین اساس اگر سیم کارتی غیرفعال شود برای مدتی نزد اپراتور باقی می ماند و پس از آن بار دیگر به فروش می رسد. حال اگر فردی سیم کارتی خریداری کرده که به واسطه آن مزاحمتی برای او ایجاد شده است می تواند این موضوع را از طریق سامانه 195 پیگیری کند.
معاون وزیر ارتباطات در بخش دیگری از صحبت های خود هم به ارائه توضیحاتی درباره آخرین وضعیت شرکت های FCP پرداخت و گفت: تاکنون پروانه 12 شرکت FCP قطعی شده و پیش بینی می کنیم تعداد این شرکت ها به 18 شرکت برسد.
وی ادامه داد: امیدواریم در سال 1395 این شرکت ها فعال شوند و مشکلات ما در بخش دسترسی مردم به واسطه فعالیت آنها برطرف شود، چرا که اکنون ما در بخش های زیرساختی مشکلی نداریم، اما در دسترسی مردم به خدمات دارای مشکلاتی هستیم که با فعال شدن این شرکت ها امکان دسترسی مشترکان به سرعت مطلوب فراهم خواهد شد.
رییس سازمان تنظیم مقررات همچنین به ارایه توضیحاتی درباره اپراتورهای مجازی تلفن همراه پرداخته و عنوان کرد: تا امروز برای 11 شرکت MVNO موافقت اصولی صادر شده که این شرکت ها فرصت دارند ظرف شش ماه اینده با اپراتورهای تلفن همراه به نتیجه برسند تا این نتیجه به صدور پروانه آنها منجر شود.
عمیدیان همچنین پیش بینی کرد: تعداد موافقت های اصولی صادر شده در این زمینه در سال جاری به 15 تا 18 مورد برسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :