آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97112
تاریخ انتشار : 16 فروردین 1395 10:57
تعداد بازدید : 846

اختصاص بسته حمایتی ۱۶ هزار میلیارد تومانی به تولید

وزیر صنعت با اعلام ارایه بسته پیشنهادی ۱۶ هزار میلیارد تومانی به دولت برای حمایت از ۱۰ هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط گفت: حدود ۵ درصد سود این تسهیلات پایین تر از نرخ معمول خواهد بود.

مهر- محمدرضا نعمت زاده در دیدار نوروزی خود با مدیران و کارکنان وزارت صنعت گفت: به منظور عملیاتی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی از همان ابتدای سال، کار را به صورت جدی شروع کرده و بر روی تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از توانمندی های داخلی تمرکز کرده ایم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: از واحدهایی که طی سال های گذشته از آنها آمارگیری شده و مسایل آنها را تجزیه و تحلیل کرده ایم به این نتیجه رسیده ایم که تقریبا ۷۰ درصد این واحدها مشکلات نقدینگی است؛ البته بانک ها در سال گذشته تلاش کرده اند تا به این دسته از واحدها کمک هایی کنند اما کافی نبوده است.
وی با بیان اینکه در سال ۹۵ تسهیلاتی بالغ بر ۱۶هزار میلیارد تومان برای ده هزار واحد صنایع کوچک و متوسط که تولید آنها کمتر از ظرفیت و یا متوقف شده اند را، به دولت پیشنهاد داده‎ایم، تصریح کرد: در این پیشنهاد درخواست شده حدود ۵ درصد سود این تسهیلات، ارزان تر و پایین تر از نرخ معمول باشد.
به گفته نعمت زاده، علاوه بر این، یک هزار میلیارد تومان کمک های یارانه ای برای ایجاد زیرساخت ها و زیربناها برای آن دسته از واحدهایی که مشکل آب و برق داشته به دولت پیشنهاد شد، همچنین از دیگر کمک های در نظر گرفته شده برای ۱۰ هزار واحد صنایع کوچک و متوسط است که در زمینه ارتقا دانش این واحدها برنامه ریزی کرده ایم و درصددیم تا با اعزام گروه های مشاوره و فنی به آنها کمک هایی کنیم. وی افزود: در زمینه صادرات، دوره های آموزشی را برگزار کرده‏ایم که واحدهای کوچک به سمت دانش بنیان، تکنولوژی پیشرفته سوق داده شده است تا بتوانند کالاهایشان را صادر کنند، ضمن اینکه در هفته جاری بنا داریم تا با برگزاری جلسه ای با تجاری که در زمینه صادرات کار می کنند، موانع و مشکلات آنها را شناسایی کرده و با همفکری و کمک یکدیگر بر توانمندی های آنها در زمینه توسعه صادرات بیفزاییم.  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :