آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97116
تاریخ انتشار : 16 فروردین 1395 11:3
تعداد بازدید : 804

تایم هم خریدار یاهو شد

تایم ناشر بیش از 130 مجله از جمله تایم، لایف و پیپل است، به دنبال شریک مالی برای تصاحب یاهوست. به طور کلی ارزش یاهو چند میلیارد دلار است در حالی که سرمایه مالی تایم فقط حدود 1/6 میلیارد دلار است.
فناوران- اوایل ماه اسفند بود که رویترز گزارش داد یاهو چوب حراج بر کسب وکار خود گذاشته و رسما فروش کسب وکار اصلی خود را اعلام کرد. در واقع، یاهو رسما کسب و کار خود را به مزایده گذاشت که البته نگرانی سهامداران این شرکت را کمی تسکین خواهد داد. این شرکت با ایجاد هیات رییسه ای متشکل از مدیران مستقل سعی در خروج از بحران پیش رو به واسطه برنامه های راهبردی خود دارد و همچنین بانک های سرمایه گذار و شرکت حقوقی اجرای این روند را پیگیری می کنند. یاهو در این مزایده به علاقه مندان فرصت داد که پیشنهادهای مالی خود را نهایتا تا پایان روز کاری 11 آوریل مصادف با 23 فروردین ماه در سیستم این شرکت به ثبت برسانند. جالب است بدانید که تاکنون حدود 40 شرکت و موسسه مثل ورایزون، AT&T و مایکروسافت اعلام آمادگی برای خرید این شرکت کرده اند و جالب تر از همه این است که به تازگی شرکت تایم، ناشر مجلات مختلف هم وارد این گود رقابت شده است و می خواهد یاهو را از آن خود کند. 
به گفته منابع آگاه، شرکت تایم پیش از امضای توافق نامه غیر علنی با یاهو، مذاکراتی را با شرکت های خواهان خرید یاهو ترتیب داده است. این در حالی است که یاهو چندی پیش هرگونه ارتباط میان خریداران را ممنوع اعلام کرده بود. در همین راستا، تایم امیدوار است که یاهو به متقاضیان این اجازه را بدهد که پس از ثبت نخستین پیشنهاد خود، امکان تشکیل کنسرسیوم را داشته باشند.
گفتنی است که شرکت تایم از سال 2014 که از شرکت مادر یعنی تایم وارنر جدا شد، تلاش دارد تا خود را به نوعی وارد حوزه رسانه های دیجیتالی کند و مدیر این شرکت نیز سرمایه هنگفتی را برای این کار اختصاص داده است و حتی در ماه فوریه گذشته،  شرکت بازاریابی «واینت تکنولوژی» را که مالک شبکه اجتماعی مای اسپیس است، خرید.
با تمام این تفاسیر به نظر می رسد که در میان شرکت هایی که در این مزایده شرکت کرده اند، شانس شرکت مخابراتی ورایزون از همه بیشتر است. زیرا این شرکت توان مالی بسیاری دارد و به راحتی می تواند یاهو را از آن خود کند. این شرکت در سال گذشته نیز AOL را با قیمت 4/4 میلیارد دلار خرید و به نظر می رسد که خرید یاهو هم برایش مثل آب خوردن باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :