آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97117
تاریخ انتشار : 16 فروردین 1395 11:5
تعداد بازدید : 869

آغاز به کار سامانه فروش اینترنتی کتب درسی از امروز

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: از 16 فروردین سامانه فروش و توزیع الکترونیکی کتاب های درسی ابتدایی و پیش دانشگاهی سال تحصیلی آینده سراسر کشور راه اندازی می شود.

فارس - لیدا نیک روش مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با فارس، در خصوص مهمترین برنامه های سال جدید اظهار داشت:از 16 فروردین سامانه فروش و توزیع الکترونیکی کتاب های درسی ابتدایی و پیش دانشگاهی به نشانی اینترنتی irtextbook.ir سراسر کشور راه اندازی می شود.
وی ادامه داد: سال گذشته فروش کتاب های ابتدایی به صورت الکترونیکی در مناطق 19گانه شهر تهران انجام شد، اما امسال در سراسر کشور انجام می شود و دانش آموزان می توانند از 16 فروردین به صورت انفرادی یا گروهی توسط مدیران مدارس نسبت به ثبت نام کتاب درسی خود برای سال تحصیلی آینده اقدام کنند.
نیک روش با بیان اینکه همه کتاب های درسی بجز کتاب های درسی پایه دهم که در دست آماده سازی است، سفارش چاپ آن به شرکت های طرف قرارداد ارسال شده است، افزود: حدود هزار عنوان کتاب با حدود 130 میلیون تیراژ کتاب برای سال تحصیلی آینده تولید می شود.
نیک روش اضافه کرد: سال گذشته در ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی و جابجایی دانش آموزان مشکلاتی وجود داشت؛ برای نمونه دانش آموزی چند بار ثبت نام کرده بود و مدرسه و استان آنها جابجا شده  و سهمیه این فرد تغییر کرده بود که امسال با تغیریات ایجاد شده در آخرین مرحله ثبت نام نیز سامانه را باز کرده و اگر جابجایی برای دانش آموزان صورت گرفته باشد، می توانند نسبت به اصلاح آخرین اطلاعات مدرسه اقدام کنند تا مشکلات سال گذشته وجود نداشته باشد.
مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا روش فروش کتاب های دوره ابتدایی و پیش دانشگاهی فقط به صورت الکترونیکی است یا از طریق کتاب فروشی ها نیز این کار صورت می گیرد؟»،خاطر نشان کرد: نه، فقط کتاب ها از طریق آموزش و پرورش توزیع می شود و به کتاب فروشی ها مرتبط نیست.
وی افزود: سال گذشته از طریق پست و از 15 مهر تا اواخر اسفند سامانه فروش اینترنتی باز بود و به صورت تک جلدی یا دوره ای دانش آموزان و معلمان اگر کتابی نیاز داشتند تقاضا داده و می توانستند از این طریق کتاب خود را در منزل دریافت کنند که امسال نیز این همکاری با شرکت پست انجام می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :