آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97125
تاریخ انتشار : 16 فروردین 1395 12:8
تعداد بازدید : 845

اپل از رمزگشایی آیفون مبهوت است

اعلام پلیس فدرال آمریکا (FBI) مبنی بر اینکه به شکل مرموزی یک دستگاه آیفون را هک کرده یک شکست برای اپل محسوب می شود زیرا کاربران متوجه شده اند که نمی توانند دولت ها را حتی از دستگاهی که مقامات آمریکایی غیرقابل نفوذ خوانده بودند، بیرون نگه دارند.

ایسنا- این در حالی است که اپل هنوز نمی داند چطور امنیت از دست رفته محصول پرچمدار خود را احیا کند.
دولت آمریکا اعلام کرده توانسته کد امنیتی آیفون مورد استفاده فرد مسلح عامل تیراندازی در کالیفرنیا را بشکند ولی به نحوه انجام این کار اشاره نکرده است.
اعلام این موضوع مهندسان نرم افزاری اپل و کارشناسان بیرونی را گیج و مبهوت کرده و آنها نمی دانند که FBI چطور توانسته رمزنگاری دیجیتال این گوشی را بدون کمک اپل بشکند.
این اقدام همچنین کار اپل در رفع نقص هایی که نرم افزار آیفون را به خطر انداخته پیچیده می کند.
FBI چند روز پیش جلسه دادگاه با مسوولان اپل بر سر رمزنگاری آیفون را لغو کرد و گفت: یک شرکت ثالث برای شکستن کد امنیتی آیفون عامل حادثه «سن برناردینو» راهی را پیدا کرده است.
پیش از این جلسه دادگاه که برای الزام شرکت اپل برای همکاری با دستگاه های امنیتی در خصوص رمزگشایی آیفون ترتیب داده شده بود، به درخواست مسوولان FBI لغو شد.
پلیس فدرال آمریکا اعلام کرد که راه دیگری را برای شکستن رمزنگاری آیفون متعلق به عامل تیراندازی در سن برناردینو پیدا کرده است.
FBI اطلاعات موجود در گوشی رضوان فاروق را که به همراه همسرش عامل مرگ ۱۴ تن در سن برناردینو شناخته شده برای تحقیقات خود ضروری می داند.
پیشتر ادوارد اسنودن مامور سابق آژانس امنیت ملی آمریکا که اسناد این سازمان را فاش کرده، ادعای FBI مبنی بر اینکه صرفا اپل توانایی رمزگشایی از آیفون عامل تیراندازی در سان برناردینو را دارد، کاملا بی اساس خوانده بود.اسنودن گفته بود: FBI می گوید صرفا اپل است که با در اختیار داشتن ابزار فنی اختصاصی، قادر است از آیفون رمزگشایی کند اما با احترام باید بگویم که این حرف ها کاملا مزخرف است.
مسوولان اپل می گویند، در صورت همکاری با FBI و ارایه سیستم رمزگشایی آیفون به این نهاد دولتی، امنیت مشتریان شان به خطر می افتد.
تیم کوک، مدیرعامل اپل در جریان رونمایی از آیفون جدید SE گفت: محافظت از اطلاعات شخصی مشتریان برای اپل یک ضرورت است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :