آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97210
تاریخ انتشار : 17 فروردین 1395 10:22
تعداد بازدید : 756

واعظی در جریان بازدید رییس ‌جمهوری از وزارت ارتباطات مطرح کرد

امیدواری به کاهش تصدی گری دولت در حوزه ICT

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در ابتدای فعالیت دولت یازدهم پیشرفت بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات 14.5درصد پیش بینی شده بود و امروز بیش از برنامه پیش رفته ایم، گفت: هر آنچه در توان داریم برای تحقق اهداف دولت تدبیر و امید به کار خواهیم بست.

فناوران- به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات، واعظی روز دوشنبه در دیدار حسن روحانی رییس جمهوری ایران با مدیران ارشد این وزارتخانه و شرکت های تابعه افزود: ایجاد زیرساخت های بخش ICT از نخستین اهداف دولت از آغاز فعالیت بوده و عملیاتی شدن برنامه ها برای رسیدن به این هدف ادامه خواهد داشت.
وی در حضور رییس جمهوری گفت: با عنایت به اینکه حضرتعالی همواره حامی بخش ICT در کشور بوده اید هر آنچه در توان داریم برای تحقق اهداف دولت تدبیر و امید به کار خواهیم بست.
واعظی افزود: اولویت برنامه های وزارت ارتباطات ایجاد کسب و کار، تولید محتوا، افزایش خدمات و اپلیکیشن ها (نرم افزار) است که این امر از طریق حمایت جدی از بخش خصوصی انجام خواهد شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر کاهش تصدی گری در بخش ICT تاکید و خاطرنشان کرد: حاکمیت تنها در بخش زیرساخت هایی که اقتصادی نیستند و یا امنیتی هستند نقش دارد و امید است بتوان بقیه امور را به بخش خصوصی واگذار کرد.
وی بر ایجاد بستر فعالیت برای شرکت های دانش بنیان و فارغ التحصیلان تاکید کرد و گفت: از فعالیت بخش ICT در این 31 ماه تلاش حمایت شده و امید است در آینده نیز بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان از حمایت های لازم برخوردار شوند.
حسن روحانی رییس جمهوری صبح روز دوشنبه در دیدار با وزیر، معاونان و مدیران ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عملکرد، وضعیت و برنامه های این وزارتخانه را مورد بررسی قرار داد.
تعدادی از معاونان و مدیران ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این دیدار گزارش هایی در رابطه با عملکرد و وضعیت فعالیت های انجام شده و در دست اقدام دربخش های گوناگون از جمله جایگاه بخش IT، میزان سرمایه گذاری ها در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات، عملکرد اهداف کمی و شاخص های کلیدی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، درآمدهای دولت از بخش IT، اهداف کلیدی سند راهبردی برنامه ششم توسعه در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات، افزایش ظرفیت شبکه انتقال داخلی، طرح صیانت فرهنگی و اجتماعی در فضای مجازی و برنامه های توسعه صنعت، پژوهش، فناوری و آموزش ارایه کردند. همچنین در این نشست که بیش از یک ساعت به طول انجامید، چند نفر از معاونان و مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، گزارش هایی درباره عملکرد و وضعیت فعالیت های انجام شده و در دست اقدام در حوزه های گوناگون از جمله جایگاه بخش IT میزان سرمایه گذاری ها در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات ارایه 
کردند.
عملکرد اهداف کمی و شاخص های کلیدی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، درآمدهای دولت از بخشIT، اهداف کلیدی سند راهبردی برنامه ششم توسعه در حوزه ICT ، افزایش ظرفیت شبکه انتقال داخلی، طرح صیانت فرهنگی و اجتماعی در فضای مجازی و برنامه های توسعه صنعت، پژوهش، فناوری و آموزش از دیگر محورهای گزارش معاونان و مدیران ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این نشست بود. رییس جمهوری همچنین در جمع مدیران و کارکنان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سخنرانی کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :