آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9732
تاریخ انتشار : 12 تیر 1391 10:5
تعداد بازدید : 457

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

روزانه با چند صدهزار ویروس مقابله می كنیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تدابیر امنیتی و حفاظتی در دروازه های ورودی به حدی است كه روزانه با حملات چند صد هزار ویروس مقابله می شود و اجازه ورود هیچ بدافزاری به كشور داده نمی شود.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت- ‌رضا تقی‌پور گفت: با توجه به تدابیر امنیتی به كار گرفته شده، تاكنون هیچ بدافزاری نتوانسته از دروازه‌های ورودی و سیستم و شبكه وارد كشور شود و معمولا راه نفوذ آنان از طریق سی دی و فلش مموری بوده است.
وی با اشاره به توانمندی متخصصان داخلی و توانایی بالای كشورمان در این حوزه گفت: ایران نخستین كشوری بود كه مشخصات بد افزار یا همان ویروس فلیم را شناسایی كرد.
تقی پور ادامه داد: پس از شناسایی بدافزار فلیم، همه دستگاه‌ها را مطلع كرده و نرم افزاری را كه بتواند آن را از سیستم‌ها پاك كند نوشته و در اختیارشان قرار دادیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت‌: استكبار جهانی پس از نشست 1+5 با ایران در مسكو، حملات خود را با استفاده از بدافزارها به شبكه‌های ما افزایش داد اما از آنجایی كه هشدارهای لازم ارایه شده بود، توانستیم بدون هیچ آسیبی حملات را دفع و بدافزارها را متوقف كنیم.وی به مردم توصیه كرد تا از نصب نرم افزارهای امنیتی معتبر روی سیستم‌های خود غفلت نكنند و همچنین به دستگاه‌های اجرایی هم هشدار داد تا از اتصال مراكزی كه اطلاعات حیاتی در آن ذخیره شده به اینترنت خودداری كنند.
گفتنی است بدافزار فلیم مدتی پیش در كشورمان شناسایی شد كه از سوی برخی دولت‌ها و یا به طور جامع‌تر استكبار جهانی با هدف جاسوسی، جمع‌آوری اطلاعات و یا اهداف خرابكارانه راهی كشورمان، منطقه و جهان شده بود كه در مقابله با این گونه حملات ناكام ماند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :