آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9735
تاریخ انتشار : 12 تیر 1391 10:18
تعداد بازدید : 427

حمله بدافزار عامل غیرقابل دسترس شدن ناگهانی سایت ها

یک کارشناس فناوری اطلاعات گفت: یکی از بارزترین مشخصات حمله بدافزارها به سیستم شخص، غيرقابل دسترس شدن ناگهاني برخي سايت هاست.

ایسنا- لیلا دهقان با بیان این مطلب گفت: برخی از روش‌های مهم آمادگي در برابر حملات بدافزارها این است که کاربر همواره از به‌روزترين نرم‌افزارهاي داراي مجوز به همراه آخرين نسخه‌هاي Patchهاي آنان استفاده كند و همچنین تمام سيستم‌هاي موجود در شبكه را اسكن کند تا از نبود هر نوع ويروس، تروجان يا جاسوس‌افزار مطمئن شود و اطمینان یابد نرم‌افزار امنيتي کاربر همه راه‌هاي ورود و خروج شبكه را حفاظت مي‌كند و این نکته نیز الزامی است که هميشه مطمئن باشد كه نرم‌افزار امنيتي وی از آخرين فايل‌هاي شناسايي كدهاي مخرب، بهره‌مند است.
وی ابراز کرد: با استفاده از يك زمان‌بندي مناسب، همواره از اطلاعات سيستم خود پشتيبان‌گيري كند و در سايت‌هاي مربوط به فروشندگان نرم‌افزارهاي امنيتي عضو شود تا بولتن‌هاي مربوط به آخرين پیج‌ها و ساير امور و موارد لازم براي وی ارسال شود.
دهقان تصریح کرد: کاربر باید از همه اطلاعات و سيستم‌هاي مهم خود كپي‌برداري كند تا در مواقع ضروري و مورد نياز بتواند به عنوان پشتيبان از آنها استفاده كند و آنها را در محيط اصلي بازيابي کند و براي اين كار بايد مطمئن شود كه به اندازه كافي فضاي مورد نياز براي نگهداري اطلاعات كامپيوترهاي آلوده را در دسترس دارد و در اين صورت بايد كل هاردديسك را به صورت Image كپي بگيرد. البته بيشتر بدافزارها به دليل عدم آگاهي كاربران داخلي و از طريق آنها به سيستم راه مي‌يابند، بنابراين شخص باید تا می‌تواند كاربران خود را با اين مسایل آشنا کند. این کارشناس فناوری اطلاعات در ادامه به برخي علايم شايع و غيرعادي در زمان حمله بدافزارها اشاره کرد و افزود: خاموش يا خاموش و روشن شدن سيستم، ترافيك زياد شبكه، كند شدن سيستم‌هاي ورود و خروج شبكه، فعاليت بي‌دليل هاردديسك، درايوها يا برخي فايل‌ها و غيرقابل دسترس شدن ناگهاني برخي سايت‌ها يا كامپيوترهاي راه دور را می‌توان از نشانه‌های بارز حمله بدافزار به سیستم دانست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :