آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9737
تاریخ انتشار : 12 تیر 1391 10:29
تعداد بازدید : 572

رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت

کاهش سرعت اینترنت دلایل دیگری دارد

به گفته رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، در شش ماه گذشته کاهش سرعت اینترنت به دلیل قطع شدن اینترنت نداشته ایم. کاهش سرعت ممکن است دلایل دیگری داشته باشد ولی به دلیل قطعی اینترنت نبوده است. ما به محض اینکه در مسیری قطعی داشته باشیم ظرفیت را از مسیر دیگر افزایش می دهیم.

نود آی سی تی – محمدعلی فرقانی با بیان این مطلب گفت: بخش عمده‌ای از مشکل به کیفیت سرویس اپراتورها، میزان پهنای باند خریداری شده و تعداد مشترکان آنها باز می‌گردد. بخشی هم ناشی از اجرای برخی سیاست‌هاست که روی شبکه اعمال می‌شود که این سیاست‌ها ممکن است برای بعضی از پروتکل‌های فنی مشکلاتی ایجاد کند و این موضوع طبیعی است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است علت کاهش سرعت اینترنت بسته شدن مسیرهای VPN باشد، افزود: در حال حاضر موضوع ساماندهی VPN یکی از موضوعاتی است که در کارگروه تعیین مصادیق جرایم رایانه‌ای پیگیری می‌شود و طبیعی است زمانی که به جمع‌بندی برسد، ممکن است شرایط متفاوت شود. وی بیان کرد: ‌ولی مفهوم‌اش این نیست که پهنای باند اینترنت مشکل دارد. ممکن است برخی محدودیت‌ها برای برخی از کاربردها یا پروتکل‌های خاصی ایجاد شود. چنانچه VPNساماندهی شود قاعدتا کسانی که مجاز هستند، می‌توانند از آن استفاده کنند.
وی افزود: متفاوت بودن زمان‌های کاهش سرعت اینترنت هم به این دلیل است که احتمالا در حال تست بهترین روش برای مدیریت بهتر شبکه هستند.
وی گفت: نکته‌ای هم که لازم است به آن اشاره کنم، این است که زیرساخت اصلا دخالتی در سیاست‌گذاری در کمیت و کیفیت محدود سازی سرعت اینترنت ندارد. البته وزارت ارتباطات نماینده‌ای در کارگروه تعیین مصادیق دارد و هر تصمیمی که کارگروه بگیرد طبیعتا به آن تمکین خواهیم کرد.
رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در مورد امنیت شبکه نیز گفت: موضوع امنیت شبکه به عهده مراجع امنیتی کشور است. در سیستم پالایش و مدیریت شبکه اطلاعات وضعیت طوری است که ما هم لیست سفید و هم لیست سیاه داریم.
وی افزود:‌ دسترسی به سایت‌های موجود در لیست سفید با سرعت بسیار بالا امکان پذیر است و محدود به سایت‌های داخلی نیست. بسیاری از سایت‌های خارجی هم که محتوای مجرمانه ندارند، در این لیست حضور دارند. سایت‌هایی هم که تعیین وضعیت نشده‌اند دسترسی به آنها با سرعت معمولی امکان پذیر خواهد بود. در هر صورت امیدواریم با راه‌اندازی فاز اول شبکه ملی اطلاعات مشکلات سرعت دسترسی برطرف شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :