آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9746
تاریخ انتشار : 12 تیر 1391 10:47
تعداد بازدید : 524

HP تولید تبلت ویندوز RT را متوقف کرد

شرکت HP نیز بعد از معرفی تبلت سرفیس و ورود مایکروسافت به رقابت تبلت ها اعلام کرده که طرح های تولید تبلت ویندوز RT برای کاربران معمولی در آینده نزدیک را کنار گذاشته است.

فناوران - HP می‌گوید به جای تولید تبلت قصد دارد تمرکز خود را بر ساخت تبلت‌های ویژه مشاغل و صنایع بگذارد که به چیپ‌ست‌های x86 مجهز باشند.
پس از انتشار این خبر در هفته گذشته، سخنگوی HP هم در صحبت با PC Mag تایید کرد که نخستین تبلت ویندوز هشتی HP بر پایه پلات فورم x86 بوده و تمرکز آن بر بازار مصرف صنایع و کاربران حرفه‌ای است. این تصمیم تحت تاثیر بازخوردهای دریافتی از مصرف‌کنندگان اخذ شده است.
در حال حاضر، تنها اکوسیستم مشهور و قدرتمند اپلیکیشن‌های (ویندوزی) x86 با تنوع فراوان خود، می‌تواند بهترین تجربه کاربری را برای مصرف‌کنندگان در آینده نزدیک فراهم آورد.
 به بیان دیگر هیولت پاکارد قصد ندارد که در آینده نزدیک به توسعه و تولید هیچ تبلت ویندوز هشتی بر پایه چیپ‌ست‌های ARM دست بزند.
البته HP هنوز تایید نکرده که آیا به این جمع‌بندی رسیده است تا ویندوز RT را به طور کامل کنار بگذارد. سخنگوی این شرکت در مصاحبه با پی‌سی‌مگ افزود: اما اخبار حاکی از آن است که عرضه تبلت سرفیس مایکروسافت، مشکلاتی را ایجاد کرده که بسیاری از شرکت‌های تامین‌کننده سخت‌افزار شاید نتوانند از پس مدیریت آنها برآیند.
PC Mag همچنین گزارش می‌دهد یک منبع ناشناس که از نزدیک با این مسایل آشناست، گفته HP قبل از این قصد داشته که یک تبلت ویندوز RT با پردازنده کوالکام را برای عرضه به بازار آماده کند. اما دو هفته پیش تمام طرح و نقشه‌های خود در این مورد را کنار گذاشته است و البته این سخن در حال حاضر تنها یک شایعه است.
اما برخی این رفتار را پاسخی کاملا منطقی از سوی شرکت‌های تولیدکننده سخت‌افزار ویندوزی می‌دانند. چارلی دمرجان از SemiAccurate حدس می‌زند که بسیاری از شرکت‌های تولید سخت‌افزارخواه ناخواه مجبور به تفکر دوباره درباره ابزارهای مجهز به ویندوز RT و یافتن دلایل منطقی برای تولید آنها هستند. زیرا مایکروسافت طی یکی دو دهه گذشته یکی از بزرگ‌ترین و شاید غیراخلاقی‌ترین عملیات‌های جاسوسی صنعتی را مدیریت کرده است.
 پس در حال حاضر (با عرضه سرفیس) تعجبی ندارد که همه شرکا از کشتی بیرون بپرند.
احتمالا در ماه‌های آینده شاهد بیرون پریدن تعداد بیشتری از تولیدکنندگان، از کشتی ویندوز RT خواهیم بود. پرشی که می‌تواند پاسخ خوبی به این سوال باشد که مایکروسافت با عرضه سرفیس تا چه حد باعث نابودی شرکای ویندوزی خود شده است!


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :