آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9747
تاریخ انتشار : 12 تیر 1391 10:49
تعداد بازدید : 433

تاریخ های معنادار برای ویروس استاکس نت

روز یکشنبه 4 تیرماه، طبق زمان بندی تعیین شده در برنامه (source) ویروس Stuxnet، یکی از راه های انتشار این ویروس متوقف شد.

فناوران- بر اساس اعلام روابط عمومی شرکت مهندسی شبکه گستر، این راه انتشار، با استفاده از فایل‌های LNK و از طریق حافظه‌هایUSB Flalsh صورت می‌گرفت.
روز 4 تیر ماه برابر با 24 ژوئن مصادف با سومین سال ساخت نخستین گونه ویروس Stuxnet است. در حال حاضر، سه گونه از این ویروس شناسایی شده است. گونه نخست در تاریخ  23 ژوئن سال 2009، گونه دوم در تاریخ 8 ژوئن و گونه سوم در تاریخ هفت ژوییه ساخته شده‌اند.
تاریخ معنادار دیگری که با ویروس Stuxnet و نسل بعدی آن، یعنی ویروس Duqu، گره خورده، تاریخ 24 ژوئن سال 1982 است. این تاریخ به صورت رمزگذاری شده در برنامه ویروس Duqu گنجانده شده است.
تنها واقعه مهمی که در این روز خاص اتفاق افتاده، گرفتار شدن یک هواپیما خطوط هوایی انگلیس در گردوغبار آتشفشانی و فرود اجباری و سالم آن، بوده است. ارتباط این واقعه با ویروس کامپیوتری که 30 سال بعد طراحی و ساخته شده، هنوز مشخص نشده است.
شاید تنها طراحان Stuxnet و Duqu بتوانند پرده از این تاریخ‌های معنی دار بردارند.
علاوه بر تاریخ 24 ژوئن، تاریخ‌های معنادار دیگری مانند 1 ژوئن سال 2011 است که در آن روز، سوء استفاده از یکی از نقاط ضعف ویندوز توسط ویروس Stuxnet متوقف شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :