آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9752
تاریخ انتشار : 12 تیر 1391 11:5
تعداد بازدید : 406

وزارت ارشاد برای ارائه خدمت به ناشران دیجیتال آمادگی کامل دارد

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با تاکید بر اهميت نشر ديجيتال گفت: مخاطبان رسانه های دیجیتال و مکتوب قابل مقایسه نیست و نشر ديجيتال واقعيتي است كه بايد به آن توجه كرد.

فناوران- سيد محمد حسيني، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، در گفت‌وگو با ستاد خبری همایش دُرج پارسی گفت: بالاخره نشر ديجيتال واقعيتي است كه بايد بيش از گذشته به آن توجه كنيم.
وی درباره‌ برگزاري همايش دُرج پارسي و نيز ارتباط آن با حوزه نشر دیجیتال، بر لزوم حمايت از این همايش تاکید کرد و افزود: همايش دُرج چون مربوط به شعر و ادب است، جايگاه خاص خودش را دارد؛ البته دوستان مركز رسانه‌هاي ديجيتال در حال دنبال كردن آن هستند و ما هم از آنها حمايت مي‌كنيم و در مراسم شركت مي‌كنيم. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ در ادامه  به ضرورت توجه به نشر دیجیتال کشور اشاره و تاکید کرد: امروزه نشر دیجیتال ابعاد گسترده‌تری پیدا کرده و بر همین اساس لازم است زمینه رشد و توسعه رسانه‌های دیجیتال کشور را بیش از پیش فراهم کنیم.حسینی همچنین به بیان اهمیت نقش رسانه‌های دیجیتال در عصر فعلی پرداخت و گفت: رسانه‌های دیجیتال به دلیل ویژگی تعاملی با قابلیت برخورد سریع، امکانات متنوع و انعطاف‌پذیری، توانسته‌اند ظرفیت بالایی را به خود اختصاص داده و مخاطبان بی‌شماری را جذب کنند؛ به نحوی که تعداد مخاطبان‌شان با رسانه‌های مکتوب قابل مقایسه نیست. وی با تاکید بر اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌برای ارایه خدمات به ناشران دیجیتال دارای مجوز فعالیت، آمادگی کامل دارد، افزود: مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال ضمن ساماندهی رسانه‌های دیجیتال باید توجه ویژه‌ای به ناشران دیجیتال داشته و از نشر دیجیتال کتاب‌های تالیف شده بدون اجازه مولفان به صورت جدی جلوگیری کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :