آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97713
تاریخ انتشار : 24 فروردین 1395 10:18
تعداد بازدید : 742

در نامه سرگشاده پژوهشگران سایبری ایران مطرح شد:

ادعای حمله سایبری به آمریکا تعرض به حیثیت پژوهشگران ایرانی است

جمعی از پژوهشگران حوزه سایبری ایران ضمن واکنش به ادعای آمریکا مبنی بر حمله سایبری ایران به نهاد های آمریکایی، تاکید کردند که این ادعا اعتبار دانش پژوهان مورد اتهام قرار گرفته را مخدوش و حیثیت آنان را مورد هدف قرار داده است.
فارس - چندی پیش وزارت دادگستری آمریکا در راستای اقدامات ضد ایرانی خود، تعدادی از پژوهشگران و فعالان حوزه سایبری ایران را متهم به اقدام برای اختلال در سیستم های سایبری این کشور کرد.
آمریکا با استناد به این ادعا تلاش کرد ایران را ناقض تعهدات بین المللی و شروع کننده جنگ سایبری علیه ایالات متحده معرفی کرده و تحریم های جدیدی را در درباره پژوهشگران و همچنین نهادهای فعال در حوزه سایبری تدارک ببیند.
در همین راستا جمعی از دانش پژوهان ایرانی که اخیرا از سوی وزارت دادگستری آمریکا بدون مدارک و قرائن اثبات شده و قطعی به انجام حملات سایبری متهم شده اند در نامه ای ضمن محکومیت این اتهام زنی از سوی آمریکا، از پیگیری حقوق خود توسط نهادهای حقوقی، خبر دادند.
در نامه پژوهشگران ایرانی آمده است:
در تعطیلات نوروزی سال 1395، وزارت دادگستری آمریکا با انتشار اسامی و تصاویر چند شهروند ایرانی آنها را بدون مدارک و قرائن اثبات شده و قطعی به انجام حملات سایبری متهم کرد؛ خبری ناگهانی و غیر قابل باور به طوریکه ما دانش پژوهان دانشگاهی را به شدت متحیر و شوکه نمود.
این اقدام دادگستری آمریکا اعتبار دانش پژوهان مورد اتهام قرار گرفته را به طور فاحش مخدوش و حیثیت ما را مورد هدف قرار داده است.
این امر تعرض آشکار و فاحش به اعتبار دانشگاهی و منزلت اجتماعی ما است و از همین رو جهت بازپس گیری از اعتبار تضییع شده خود با استفاده از تمام امکانات حقوقی و وسایل ارتباط جمعی ازحیثیت فردی، اجتماعی علمی خود در افکار عمومی جهان دفاع کنیم.
در حالی که ما هرگونه حمله سایبری به موسسات مطرح شده و عام المنفعه را مغایر با رویکردهای اخلاقی خود می دانیم، وزارت خانه مورد اشاره تصاویر شخصی ما را از صفحات اجتماعی خصوصی اخذ نموده و ضمن دستاویز قراردادن حریم خصوصی و اجحاف به جایگاه اجتماعی مان، در یک موج تبلیغاتی ناعادلانه در سطح وسیعی منتشر کرده است.
در این مسیر رجاء واثق داریم و از طریق مراجع ذی صلاح حقوقی و حقوق بشری اقدامات ظالمانه صورت گرفته را پیگیری نماییم.
یک بار دیگر تاکید می کنیم این گونه رویکردهای یک سویه از سوی وزارت دادگستری آمریکا را با ارزش انسانی، اخلاقی و علمی مغایر دانسته و برای رفع اتهامات و آثار سوءناشی از آنها بر شخصیت حقیقی و حقوقی مان تا جبران خسارات وارده اعم از معنوی و مادی و عذرخواهی طرف مقابل از هیچ تلاشی فرو گذار نخواهیم کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :