آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97721
تاریخ انتشار : 24 فروردین 1395 10:28
تعداد بازدید : 987

پرفروش ترین گوشی های بازار تهران

بازار موبایل این روزها کسادی فروردین را می گذراند و کمتر کسی در این بازار به خرید گوشی می پردازد، اما یک سری از گوشی ها با وجود رکود بازار، مشتریان خود را دارند.

فناوران- مثل همیشه ورود گوشی های جدید بازار را شلوغ کرده، بازار موبایل ایران هم در روزهای ابتدایی سال پذیرای دو گوشی پرچمدار است که سروصدای زیادی به پا کرده اند. 
در روزهای نخست فروردین آیفون SE رونمایی شد و درست همزمان با بازار جهانی و مصادف با روزهای شروع کار به بازار ایران هم رسید و با سیلی از خریداران روبه رو شد که در یکی دو روز ابتدایی با قیمتی بسیار بالا عرضه شد و مشتریان برای به دست آوردن این گوشی حاضر بودند هر قمیتی که فروشندگان تعیین می کنند بپردازند. پس از آن گلگسی Sهای سامسونگ در ابتدا به شکل قاچاق و غیر رسمی با قیمت بالایی به بازار عرضه شدند اما با رونمایی و عرضه رسمی این گوشی به بازار قیمت آنها به مرور کاهش یافت و این روزها با قیمتی معقول تر در بازار موجودند. 
بر این اساس گلکسی S7 و S7 Edge این روزها به ترتیب با قیمتی حدود دو میلیون تومان و دو میلیون و 500 هزار تومان به فروش می رسند. از آنجا که این گوشی ها جدیدند و پرچمداران پر سروصدای سامسونگ به شمار می روند، طرفداران بسیاری دارند. 
مثل همیشه رنگ در میزان فروش این گوشی ها تاثیر گذار است. مثلا رنگ مشکی این گوشی ها از بقیه نسخه ها گران تر و نسخه ۶۴ گیگابایتی از همه پرفروش تر است.
از سوی دیگر در حالی که آیفون SE مشتریان خود را از دست داده و این روزها کمتر کسی سراغ این گوشی را می گیرد و قیمت آن از زمان ورود به بازار با کاهش زیادی همراه شده، سایر گوشی های آيفون از جمله 6s و 6s Plus مثل همیشه نسبت به سایر گوشی ها از فروش بالاتری برخوردار است. 
در این میان نسخه های گلد و رز گلد این گوشی ها طرفداران بیشتری دارند و نیز نسخه ۶۴ گیگابایتی این گوشی در میان خریداران محبوب تر است.
در میان گوشی های پرفروش بازار می توان به سری گوشی های A و J سامسونگ اشاره کرد که قیمت مناسب تری نسبت به سری های S دارند و البته امکانات ویژه ای هم در اختیار مشتریان قرار می دهند.
گوشی Mate 8 هوواوی هم به دلیل نمایشگر بزرگ و نیز امکاناتی که دارد جزو گوشی های پرفروش این روزهای بازار موبایل است.
در میان گوشی های سونی هم سری گوشی های Z5 بیشترین طرفدار را دارند. 
در این میان یک سری از گوشی های بی نام و نشان چینی هم توانسته اند طرفدارانی در بازار به خود اختصاص دهند. 
به گفته بازاریان مشتریان این مدل گوشی ها معمولا افراد کم سواد یا اهل افغانستان هستند و به دلیل اینکه این افراد اطلاعات زیادی درباره گوشی ها ندارند به راحتی با هر قیمتی که از سوی مشتری تعیین می شود حاضرند گوشی های مذکور را خریدار ی کنند بنابراین این گوشی ها اگرچه فروش زیادی ندارند اما حاوی سود سرشاری هستند چرا که با قیمت بسیار کمی وارد می شوند و به راحتی می توانند به مشتری قالب کنند و سود زیادی از آن به جیب بزنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :