آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97723
تاریخ انتشار : 24 فروردین 1395 10:52
تعداد بازدید : 881

دیلی میل هم خواهان خرید یاهو است

هفته گذشته بود که خبر رسید شرکت تایم با بیش از 130 مجله مختلف به جرگه شرکت هایی پیوسته که می خواهند یاهو را به تصاحب خود درآورند. حالا خبر رسیده که دیی میل نیز چشم به این شرکت اینترنتی دارد.

BusinessInsider- وال استریت ژورنال گزارش داده که دیلی میل اکنون در حال مذاکره با چند شرکت خصوصی دیگر است تا آنها ترغیب کند که در یاهو سرمایه گذاری کنند. یاهو اوایل اسفند سال گذشته رسما اعلام کرد که خریداران تا روز ۱۸ آوریل (6 روز دیگر) فرصت دارند که پیشنهادهای خود را برای خرید کسب وکار این شرکت ارایه کنند.
پیشنهاد دیلی میل می تواند دو سناریو و مسیر مختلف را جلوی راه یاهو قرار دهد: یکی اینکه یک شرکت خصوصی، هسته اصلی تجارت یاهو را برای خود بردارد و دیلی میل بخش خبری و رسانه ای آن را تصاحب کند. در سناریوی دوم، یک شرکت خصوصی، هسته اصلی کسب وکار یاهو را تصاحب کند و سپس آن را با بخش خبر و رسانه دیلی میل ادغام کند. با این حساب، شرکتی جدید متولد خواهد شد که نهایتا توسط دیلی میل مدیریت می شود.
با این حال بعید به نظر می رسد که دیلی میل بخواهد یا بتواند یک تنه کسب وکار یاهو را بخرد و آن را اداره کند. 
همانطور که قبلا هم گفته شده، هم اکنون چندین شرکت مختلف در پی خرید یاهو هستند. پیش بینی می شود که در هفته جاری شرکت مخابراتی ورایزون پیشنهاد خود را اعلام کند. جالب است که حتی گوگل هم قصد دارد برای خرید کسب وکار یاهو پیشنهادی ارایه بدهد. 
یاهو در سه سال اخیر با کاهش درآمد مواجه شده است و رسما کسب وکار خود را به مزایده گذاشته تا بتواند از این وضعیت خود را بیرون بکشد. این شرکت با ایجاد هیات رییسه ای متشکل از مدیران مستقل سعی در خروج از بحران پیش رو به واسطه برنامه های راهبردی خود دارد و همچنین بانک های سرمایه گذار و شرکت حقوقی اجرای این روند را پیگیری می کنند. این شرکت همچنین برآورد کرده که در سال جاری، درآمدش در قیاس با سال ۲۰۱۵ تا ۱۵ درصد دیگر کاهش پیدا خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :