آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97749
تاریخ انتشار : 24 فروردین 1395 11:33
تعداد بازدید : 817

روبات آلفابت با توانایی های ویژه در راه رفتن

همزمان با برگزاری کنفرانس اقتصاد جدید در توکیوی ژاپن، اندی روبین برنامه نویس سیستم های روباتیک گوگل در سال 2013 روباتی جدید با قابلیت های جالب برای حرکت و جابه جایی عرضه کرد.

خبرگزاری فارس- وی که هم اکنون کارمند شرکت مادرتخصصی گوگل به نام آلفابت است روباتی دوپا را که در آزمایشگاه تجربی آلفابت طراحی شده، در معرض دید علاقه مندان قرار داد.
روبات یاد شده از توانایی های فوق العاده ای برای حرکت و جابه جایی برخوردار است که از جمله آنها می توان به بالا رفتن از پله، حمل یک بسته 60 کیلوگرمی، حرکت گام به گام بر روی یک لوله و حفظ تعادل در حین حرکت اشاره کرد.
این روبات می تواند در فضاهای تنگ و بسته هم حرکت کند و برای بالا رفتن از یک پله باریک موقعیت خود را با قرار دادن پاها در پشت بدنش حفظ کند.
این روبات علاوه بر انعطاف برای حرکت روی انواع سطوح، می تواند آنها را به خوبی با برس خود نظافت کند. زیرا نوعی جارو برقی به پاهای آن متصل شده است.
توانایی حرکتی این روبات به محیط های بسته محدود نیست و از آن می توان برای جابه جایی روی سطوح ناهموار، صخره های لیز و حتی در شرایط برفی استفاده کرد. روبات یاد شده که کم مصرف بوده و ساخت آن هزینه چندانی در برندارد، کارهایی انجام می دهد که تا به حال روبات ها قادر به انجامش نبوده اند و لذا احتمال تولید انبوه آن در آینده نزدیک زیاد است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :