آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97785
تاریخ انتشار : 25 فروردین 1395 10:19
تعداد بازدید : 938

در نمایشگاه فناوری و نوآوری صورت می‌گیرد

برگزاری نشست سیلیکون ایران با حضور ایرانیان مقیم خارج

پنجمین نمایشگاه فناوری و نوآوری (اینوتکس۲۰۱۶) از دوم تا پنجم خردادماه در تهران برگزار می‎شود و دستاوردهای فناورانه ۱۵ کشور دنیا در معرض دید قرار می‎گیرد.


مهر- مجید نجفیان، دبیر پنجمین دوره نمایشگاه فناوری و نواوری گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه برقراری فرصت‎های تجاری بین شرکت‎ها با رویکرد تعاملات فناورانه است.
وی با بیان اینکه شرکت‎ها تنها با رویکرد فروش در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۶ حضور ندارند، اظهار داشت: هدف از حضور شرکت‎های فعال خارجی در عرصه فناوری، تعریف همکاری بلندمدت استراتژیک با ایرانی‎ها مانند تحقیق و توسعه مشترک، تولید و سرمایه‎گذاری مشترک در حوزه علم و فناوری است.
نجفیان با بیان اینکه تاکنون حضور ۶۵ شرکت خارجی از ۱۰ کشور و ۷۰ شرکت ایرانی قطعی شده است، تاکید کرد: پیش‎بینی می‎شود که ۸۰ شرکت خارجی از بیش از ۱۵ کشور دنیا، دستاوردهای خود را در ۸ حوزه فناورانه به نمایش بگذارند.
وی در خصوص حوزه شرکت‏های حاضر در این دوره از نمایشگاه اینوتکس گفت: ارتباطات و اطلاعات، مکانیک و اتوماسیون صنعتی، بایو تکنولوژی، دارو و تجهیزات پزشکی، نانو تکنولوژی، انرژی‏های نو و تجدیدپذیر، هوافضا، فناوری‏های مرتبط با رسانه محورهای شرکت در این نمایشگاه هستند.
وی در مورد برنامه‎های جانبی پنجمین دوره نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۶ گفت: نشست بین‎المللی شبکه‎سازی نوآوری برای دومین بار است که در حاشیه نمایشگاه برگزار می‎شود. هدف از این نشست ایجاد بحث‎های کاربردی (و نه تئوریک) در حوزه‎های اولویت دار کشور در خصوص فناوری است.
نجفیان با بیان اینکه همچنین قرار است امسال ۱۰ پنل تخصصی در حاشیه نمایشگاه اینوتکس برگزار شود، گفت: از۱۰ سخنران کلیدی خارجی و ۲۰ صاحب نظر دعوت شده تا درباره موضوع نوآوری بحث و بررسی کنند و جمع بندی مناسبی  از این مباحث اخذ شود.
وی تاکید داشت: از سوی دیگر، برنده جایزه نوبل آی‎تی ۲۰۱۴( جایزه مورد تایید نوبل در حوزه ای‎تی) حضور خواهد داشت. وی مبدع (ای او تی) است.
نجفیان گفت: همچنین نشست سیلیکون ایران با حضور ایرانیان مقیم خارج کشور برگزار می‏شود تا تجارب خود را در حوزه بین‎الملل و کارآفرینی در حوزه فناوری با طرف‎های ایرانی به اشتراک بگذارند. وی افزود: علاوه بر این نشست‎ها، یک نشست بین‎المللی با جنبش عدم تعهد در قالب کارگاه آموزشی با عنوان تجاری سازی فناوری برنامه‎ریزی شده است و در ۳ روز از سوم تا پنجم خرداد برگزار می‏شود. نجفیان با بیان اینکه در حاشیه نمایشگاه فناوری و نواوری ۷ کارگاه جانبی دایر خواهد شد، گفت: پنجمین دوره نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۶ قرار  است از دوم تا پنجم خردادماه در محل نمایشگاه بین‏المللی تهران در سالن خلیج فارس  برگزار شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :