آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97790
تاریخ انتشار : 25 فروردین 1395 10:21
تعداد بازدید : 996

دیروز در مجامع عمومی فوق‌العاده و عادی به طور فوق‌العاده تصویب شد

افزایش سرمایه و حذف هیات مدیره مخابرات استان ها

دیروز صبح سرانجام مجمع عمومی فوق العاده و مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکت مخابرات ایران که به دلیل درخواست تنفس نمایندگان دولت به تعویق افتاده بود، برگزار شد و به دنبال آن افزایش سرمایه شرکت مخابرات ایران و تغییر چهار بند در اساسنامه این شرکت به تصویب رسید.

فناوران- در این مراسم که دیروز با حضور بالغ بر بیش از  95درصد از سهامداران به رسمیت یافت، سیدهاشمی، رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران با بیان تصمیم افزایش سرمایه این شرکت در مجمع سال گذشته گفت: سال گذشته در مجمع عمومی تصمیم گرفتیم 50 درصد از سود سال گذشته را برای افزایش سرمایه درنظر بگیریم که این موضوع مورد موافقت سهامداران عمده قرار گرفت و قرار بر این شد تا در این مجمع به رای گذاشته و تصویب شود. 
سیدمصطفی سیدهاشمی ، درباره ضرورت افزایش سرمایه در این شرکت گفت: این افزایش سرمایه برای توسعه سرمایه گذاری های جاری شرکت، توسعه عملیات اقتصادی و تجاری، تقویت بنیه مالی و اعتبار شرکت انجام می شود.
در ادامه این برنامه، سهامداران حاضر با افزایش سرمایه شرکت مخابرات ایران از مبلغ 45 هزار و 783 میلیارد ریال به مبلغ 60 هزار میلیارد ریال موافقت کردند. در ادامه اصلاح بخش هایی از اساسنامه مورد بررسی قرار گرفت. 
رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران درباره ضرورت اصلاح اساسنامه شرکت مخابرات ایران گفت: در گذشته شرکت های مخابرات استانی با توجه به شرایط آن زمان تشکیل شدند که عدم یکپارچگی هزینه های زیادی را به این شرکت تحمیل می کند. اما با مشاوره هایی که از کارشناسان اورنج و یک شرکت ترکیه ای گرفتیم به این نتیجه رسیدم که برای جلوگیری از افزایش هزینه ها، اعمال سلیقه های مختلف و موازی کاری، بهتر است شرکت های مخابراتی استانی حذف شوند. 
وی افزود: درصورت تصویب پس از اصلاح اساسنامه هیات مدیره های شرکت های مخابراتی استانی حذف می شوند و تنها عنوان مدیرعامل در استان ها حفظ می شود.
بر اساس این گزارش با تصویب ادغام شرکت های مخابراتی استانی در مخابرات ایران، سرمایه این شرکت از نظر دارایی های شرکت های استانی نیز افزایش یافت. به این ترتیب مخابرات های استانی هر کدام می توانند بدون داشتن هیات مدیره، مدیرعاملی داشته باشند که برنامه های هیات مدیره شرکت مخابرات ایران را در آن استان اجرا می کند. 
در بخش دیگری از این مراسم، سید هاشمی با بیان این که هر روند مالی و سرمایه گذاری ای که در شرکت صورت می گیرد مورد تصویب مراجع بورسی و حسابرسی است گفت: متاسفانه گفته شده است که مدیریت مخابرات ایران، مدیریت ملکی است. یعنی این شرکت املاکی که در اختیار دارد را می فروشد و حقوق پرسنلش را پرداخت می کند. 
وی ادامه داد: ما بنگاه معاملات ملکی نیستم. ممکن است در مجموعه مخابرات برخی از ساختمان ها به دلیل تغییر نسل تجهیزات مخابراتی دیگر مورد نیاز نباشند، در نتیجه این ساختمان ها را می فروشیم و پول آن را با مجوز بورس و سازمان خصوصی سازی در جای دیگری سرمایه گذاری می کنیم. 
رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران افزود: به عنوان مثال ما سال گذشته 457 میلیارد زمین و املاک فروخیتم و 436 میلیارد زمین و یا ساختمان موردنظرمان را خریدیم. 
در ادامه مجمع سهامداران اصلاح اساسنامه را تصویب کردند؛ همچنین در جلسه مجمع دیروز فرایند تکمیل اعضای هیات مدیره با توجه به الزامات قانونی به صورت کتبی انجام شد و مقرر شد نتایج آن پس از شمارش آراء اعلام شود.
موضوع دیگر مورد بررسی تکمیل اعضای هیات مدیره بود که در این بخش هم نمایندگان کارگزاری سهام عدالت اصفهان و وزارت اقتصاد به عنوان سهامداران بلوک 40 درصدی مخابرات معرفی شدند و براساس قانون تجارت یک ماه فرصت دارند تا اعضای حقیقی خود را برای حضور در جلسات هیات مدیره این شرکت معرفی کنند.
بر اساس این گزارش با توجه به اینکه اردیبهشت ماه امسال براساس قانون تجارت، ماموریت دو ساله اعضای کنونی هیات مدیره این شرکت به اتمام می رسد انتظار می رود نمایندگان بلوک 40 درصدی دولت، اعضای حقیقی را برای شرکت در جلسات هیات مدیره این شرکت معرفی کنند که همان اعضای دور آتی نیز خواهند بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :