fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 97794
  تاریخ انتشار : 25 فروردین 1395 10:29
  تعداد بازدید : 841

  دولتی ها از بازار کامپیوتر خرید نمی کنند

  در سال های اخیر رشد قیمت و کاهش قدرت خریداران از یک سو و کاهش بودجه شرکت های دولتی از سوی دیگر موجب شده است میزان تقاضا از بازار کالاهای کامپیوتری و تجهیزات دیجیتال در حد چشمگیری کاهش یابد.

  فناوران- بررسی های انجام شده در بازار کامپیوتر و تجهیزات دیجیتال نشان می دهد که میزان تقاضا هر سال نسبت به سال قبل در حد چشمیگری کاهش یافته که در این بین کاهش حجم خریدهای دولتی ضرر بسیاری به کسبه و فعالان بازار کامپیوتر زده است. 
  چرا که هر سال در ماه های پایانی سال شرکت های دولتی باقی مانده بودجه خود را صرف ارتقا و نوسازی بخش انفورماتیک شرکت ها می شد و در سال های اخیر و در پی کاهش بودجه شرکت های دولتی، فروشندگان بازار از رونقی که از سوی شرکت های دولتی شامل حالشان می شد بی نصیب ماندند.
  به گفته فعالان بازار کامپیوتر، در چند سال اخیر که بازار ار خریدهای دولتی محروم مانده است، ضرر و زیان کسبه افزایش یافته است.
  کارشناسان نیز با تایید این موضوع می گویند: یکی دیگر از دلایل کاهش حجم خرید شرکت های دولتی از بازار کامپیوتر این است که آنها ملزم به خرید کالا و تجهیزات ایرانی شده اند و همین موضوع سبب شده است که حجم خرید از بازار کاهش یافته و شرکت های دولتی نیز نیاز خود را از طریق کارخانه های سازنده یا مونتاژکار ایرانی تامین کنند. در مواردی نیز که در مورد کالایی تولید داخلی نداریم، نیاز شرکت های دولتی از طریق واسطه ها تامین می شود.
  به گفته کارشناسان همین موضوع سبب شده است که حتی مراجعه به بازار هم از سوی شرکت های دولتی و حتی برخی از شرکت های خصوصی وابسته به دولت کاهش یابد.
  کارشناسان می گویند: بی شک بازار باید راه دیگری برای جبران این ضرر بیابد که امیدواریم این راه افزایش قیمت و رفتن دود این آتش به چشم مصرف کننده نهایی نباشد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :