آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97796
تاریخ انتشار : 25 فروردین 1395 10:38
تعداد بازدید : 939

موبایل درآینده چگونه بر زندگی بشر تاثیر می‌گذارد

دستیار و مشاور هوشمند ما

تصور کنید گوشی موبایل تان تشخیص دهد که ممکن است به یک جلسه کاری دیر برسید، بدون اینکه شما نگران شوید، برای تان تاکسی می گیرد، در تمام مسیر مدارک مورد نیاز جلسه را در دسترس تان قرار می دهد و وقتی وارد جلسه شدید نکات مهم را روی نمایشگر نشان می دهد تا چیزی از قلم نیفتد.


ساحره چمنی
گوشی های هوشمند کم کم به دستیار اختصاصی ما تبدیل می شوند و در آینده نزدیک بخش بزرگی از زندگی ما را مدیریت می کنند. 
پیش بینی می شود در آینده نرم افزارهایی ساخته شوند که به گوشی ها اجازه می دهند برنامه کاری ما را درک و نیازهای مان را پیش بینی کنند بنابراین انتظار می رود که زندگی بهتری به لحاظ کیفی در آینده داشته باشیم. 
در حال حاضر گوشی های هوشمند قادرند درباره ترافیک مسیر به کاربر اطلاع دهند و جلسات کاری مهم را یادآوری کنند. اما راه زیادی تا انجام بدون نقص همه کارها توسط تلفن های همراه داریم و از این رو محدودیت هایی نیز در این مسیر وجود دارد.
مثلا گوشی های هوشمند در حال حاضر قادر به پیش بینی اتفاقات و واکنش به آنها نیستند. اما می توان انتظار داشت که در آینده گوشی های هوشمند بتواند تشخیص دهند که مثلا به موقع به یک قرار کاری یا شخصی نمی رسید، اول برای تان تاکسی خبر می کند، بعد با فردی که قرار دارید تماس می گیرد و تاخیر شما را اطلاع می دهد.
از آنجا که گوشی هوشمند قابل حمل و مجهز به قابلیت تعیین موقعیت مکانی هستند، انتظار اینکه همه ابزارهای ارتباطی و موارد مورد نیاز را در اختیارتان قرار دهد خیلی دور از انتظار نیست. بنابراین امکاناتی برای تان فراهم می کنند که هیچ وقت تصور نمی شد دستیابی به آن ها از طریق صفحه نمایش کوچک گوشی هوشمند امکان پذیر باشد.
به این ترتیب هیچ وقت دیر به جلسات نخواهید رسید و گوشی های هوشمند عادت های شخصی شما را فرا می گیرند.
هم اکنون صبح تا شب مجبوریم سر کار باشیم و فقط یک یا دو روز آخر هفته می توانیم به کارهای شخصی بپردازیم. اما پیش بینی می شود در آینده باوجود ساعات کاری سنگین، می توانیم به زندگی شخصی و علایق خود برسیم. 
یکی دیگر از پیش بینی ها در باره آینده تلفن های همراه، امکان تایپ گفته های شما بدون غلط و با نگارش درست است. بنابراین لازم نیست برای فعالیت های مختلف، به خود زحمت تایپ را بدهید فقط کافی است کارهای خود را با حرف زدن و بدون نیاز به تایپ، برای دستیار صوتی گوشی هوشمندتان دیکته کنید.حتی می توان تصور کرد که در آینده اپلیکیشن ها پیام ها و ایمیل های مهم و خاص را تشخیص دهند و به موقع و در زمانی درست به آنها پاسخ دهند. البته هم اکنون هم اپلیکیشن هایی وجود دارند که تا حدی به این نوع نیازها پاسخ می دهند.
در حال حاضر اپلیکیشین های زیادی برای مدیریت درآمد، مخارج و صورتحساب ها وجود دارد؛ ولی در آینده می توانید از گوشی هوشمند خود برای محاسبات بسیار پیچیده تری استفاده کنید. در آینده پیچیده ترین محاسبات به سرعت و دقت بسیار بالایی توسط گوشی های هوشمند انجام می شوند.
بنابراین گوشی هوشمند می توانند به متخصص امور اقتصادی و همراهی قابل اعتماد در حساس ترین چالش های تجاری تبدیل شوند و نقش مشاوری قابل اعتماد را برای تان ایفا کنند.
شاید تصور کنید، این موارد بیشتر جنبه فانتزی دارند و در فیلم های تخیلی نمونه آنها دیده می شود، اما اگر به عقب برگردید و زمانی را به یاد بیاورید که تلفن های همراه وجود نداشتند و هیچ کسی تصور نمی کرد که در آینده ابزاری داخل جیب و کیف تان قرار گیرد که همه جا در دسترس باشید، یا دسترسی به اینترنت در همه جا ممکن شود. اما امروز بدون تلفن های همراه از خانه خارج نمی شویم و این گوشی های بخشی از زندگی مان شده اند که بسیاری از نیاز های مان را برطرف می کنند و در مواردی جای لپ تاپ و کامپیوتر را گرفته اند. پس تصور آینده با مواردی که در بالا گفته شد خیلی دور از انتظار نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :