آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97799
تاریخ انتشار : 25 فروردین 1395 10:43
تعداد بازدید : 755

واکنش سامانه همسان یابی تبیان به نداشتن مجوز

فردای انتقاد صریح مدیرکل دفتر برنامه ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان مبنی بر نداشتن مجوز رسمی و مکتوب از سوی موسسه تبیان برای ورود به موضوع همسریابی اینترنتی، قائم مقام مدیرعامل این موسسه در پاسخ به این موضوع خواستار تشکیل شبکه مشاوران از سوی وزارت ورزش و جوانان شد.

مهر - سیدحیدر مرتضوی با بیان سوالات مطرح شده در خصوص فعالیت سامانه همسان گزینی تبیان، افزود: از حدود ۳ سال پیش پس از فراهم شدن بسترهای فنی، به سمت وزارت ورزش و جوانان و به ویژه معاونت ساماندهی امور جوانان به عنوان متولی اصلی امر ازدواج در کشور رفتیم که مسوولان وقت طرح را از جنبه های مختلف ارزیابی و مطالعه کردند و در نهایت به این نتیجه رسیدند که سامانه همسان گزینی به عنوان یک الگوی بومی مدل خوبی است. البته نکاتی هم برای تقویت طرح داشتند و نهایتا در خرداد ۹۴ رو نمایی سامانه همسان گزینی، به طور مشترک توسط وزارت ورزش و جوانان و مؤسسه تبیان برگزار شد.
مرتضوی در خصوص انتقادات مطرح شده به عملکرد و صلاحیت معرفان و ارزیابان در طرح همسان گزینی تاکید کرد: برای همه این موارد آیین نامه پیش بینی شده است. به عنوان مثال در طرح مشخص شده است که معرفانی که می خواهند وارد سامانه شوند باید چه ویژگی هایی داشته باشند. ما چندین شبکه در سامانه همسان گزینی در نظر گرفته ایم. یکی شبکه معرفان است و دیگری شبکه مشاوران. شبکه بعدی شبکه راستی آزمایان جوانانی است که وارد سامانه می شوند و متقاضی ازدواج هستند. این افراد باید با روش های متقن احراز هویت شوند تا مطمئن شویم اطلاعات صحیحی وارد سامانه کرده اند.
قائم مقام مدیرعامل موسسه تبیان با بیان یکی از انتقادات دیگر وارد شده به طرح در مورد توسعه طرح بیش از ظرفیت های موجود گفت: این طرح در کوتاه مدت به دنبال افزایش کیفیت و حصول به انتخاب های آگاهانه و ازدواج های پایدار است و در بلند مدت می توان به افزایش کمی آمار ازدواج از طریق این طرح خوش بین بود.
وی در نهایت با بیان لزوم همکاری سایر ارگان ها و سازمان های ذیربط در خصوص این طرح تصریح کرد: سامانه همسان گزینی یک طرح ملی است اما ظرفیت های تبیان محدود است و ما درهای همکاری را روی تمامی سازمان های مرتبط با امر ازدواج باز گذاشته ایم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :