آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97813
تاریخ انتشار : 25 فروردین 1395 10:54
تعداد بازدید : 744

تشکیل کمیته تسهیل در مقدمات صدور کارت بازرگانی

مسعود خوانساری رییس اتاق تهران با اعلام تشکیل کمیته‎ای برای تسهیل در مقدمات صدور کارت بازرگانی و مسدود کردن راه‎های سواستفاده از آن گفت: بهبود فضای کسب و کار، تک نرخی کردن ارز، رونق صادرات، مبارزه با رانت و ایجاد بستر سرمایه گذاری را درخواست فعالان اقتصادی از دولت در سال ۹۵ اعلام کرد.

فناوران- خوانساری در اولین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در سال 95 در مورد حذف کارت بازرگانی گفت: بحث جدیدی در مورد حذف کارت بازرگانی از فرایند تجارت مطرح نشده است. حتی کمیته‎ای با حضور بنده به عنوان رییس اتاق تهران، مسعود کرباسیان به عنوان رییس کل گمرک و افخمی راد به عنوان رییس سازمان توسعه تجارت، تشکیل شده است تا شرایط صدور کارت بازرگانی با دقت مورد بررسی قرار گیرد. همچنین قرار شد بررسی‎های لازم صورت گیرد تا مسیر سواستفاده‎های احتمالی از کارت بازرگانی مسدود شود.
رییس اتاق تهران گفت: این کمیته همچنین بررسی‎های لازم را صورت می‎دهد تا مقدمات صدور کارت برای فعالان اقتصادی ساده‏تر شود.
خوانساری همچنین در این نشست افزود: رشد اقتصادی پایین سال ۹۴ حکایت از شرایط سخت بنگاه های کشور داشته و بسیاری از شرکت ها و بنگاه‏های تجاری دچار خسران شده‏اند اما با به ثمر رسیدن مذاکرات هسته‏ای، بخشی از مشکلات رو به کاهش است و نباید دستاوردهای برجام را نادیده گرفت.وی از ورود ۱۵۰ هیات خارجی به ایران بعد از برجام به عنوان یک نشانه مثبت اقتصاد ایران یاد کرد و گفت: ایجاد ثبات نسبی در اقتصاد کشور با کاهش تورم از جمله موفقیت های سال ۹۴ به شمار می‏آید. وی گفت: انتظار ما از ارکان نظام و به خصوص روسای قوا این است که با توجه به امید ایجاد شده در دل مردم و پیش بینی رشد ۵ درصدی اقتصادی، زمینه‏ها را برای شکوفایی اقتصاد ایران فراهم کنند. وی ادامه داد: تک نرخی کردن ارز براساس نرخ واقعی و حذف زمینه‏های جدی رانت و مبارزه با فساد از جمله درخواست های فعالان اقتصادی از دولت است، ضمن اینکه از مجلس درخواست می شود تا در دوره جدید فعالیت خود از تصویب هرگونه قانون خودداری کرده و به اصلاح قوانین مرتبط با کسب و کار پرداخته و قوانین قبلی را پایش کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :