آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97826
تاریخ انتشار : 25 فروردین 1395 11:7
تعداد بازدید : 939

خرید تازه اینتل برای توسعه خودران و روباتیک

شرکت تراشه ساز اینتل یک شرکت استارت آپ به نام یاگی تک را خریده که در زمینه اینترنت چیزها کار می کند.

ایتنا- اخیرا شرکت تراشه ساز اینتل یک شرکت استارت آپ به نام “یاگی تک” را که در زمینه اینترنت چیزها فعالیت می کند تصاحب کرده است. یاگی تک در سال ۲۰۰۰ در ایتالیا تاسیس شد و فعالیت در زمینه "امنیت کاربردی" روی نیمه هادی ها را آغاز کرد و نکته مهم هم همینجا است که در حال حاضر هسته اصلی اینترنت چیزها عبارتست از حصول اطمینان نسبت به امنیت ابزارهای مختلفی که به یکدیگر متصل می شوند و در عین حال نظارت بر عملکرد صحیح آنها.
این امر به ویژه در زمینه هایی مانند اتومبیل های مستقل و متصل ضروری است، چراکه یک سیستم بهینه باید بتواند مثلا بر انتقال درست داده ها به منظور رانندگی صحیح نظارت داشته باشد تا در نتیجه، تمامی سیستم با عملکرد دقیق، بر فعالیت آنلاین خود ادامه دهد.
داشتن این قابلیت باعث می شود ابزارهای اینترنت چیزها که نیازمند برخی کنترل های درون شبکه هستند، بتوانند بدون نیاز به مدیریتی خاص از سوی انسان، عملکرد خود را به صورت صحیح و مستمر دنبال کنند.
تمرکز یاگی تک در عرصه اینترنت چیزها روی سیستم های پیشرفته کمک راننده ، ماشین آلات، روباتیک و خودروهای مستقل برای استفاده صنعتی است و بدیهی است که پارامتر ایمنی در آن یک فاکتور حیاتی به شمار می رود.
به گفته کن کاویاسکا، معاون مدیر عامل و مدیر ارشد مهندسی پلتفرم و توسعه در بخش اینترنت چیزها شرکت اینتل، حالا که اینتل یاگی تک را که شرکتی کوچک بود تصاحب کرده، باید سعی کند آن را به شرکتی مستقل و بزرگ تر و با کارمندانی بیشتر تبدیل کند و توسعه کلی آن را مدنظر قرار دهد، نه اینکه یاگی تک را صرفا تبدیل به جزئی از مجموعه خودش در عرصه اینترنت چیزها کند.
او ادامه داد: امروزه این صنعت از انتقال داده ها برای تصمیم گیری بهتر، به سمت انجام کارهای خودکار توسط داده ها و به صورت زنده حرکت می کند. شما می توانید این تکامل را در نمونه های اولیه خودرو هوشمند نیز ببینید که تقریبا همگی به محصولات اینتل مجهزند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :