آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9786
تاریخ انتشار : 13 تیر 1391 10:50
تعداد بازدید : 614

مدير ارتباطات پارك فناوري پرديس خبر داد

صادرات 32 محصول پارك فناوري پرديس اجراي پروژه هاي فن بازار ملي

مدير ارتباطات و بين الملل پارك فناوري پرديس از وجود هزار و 500 شركت در اين پارك خبر داد و گفت: اميدواريم تا پايان سال 91 اين تعداد به پنج هزار شركت برسد.

فناوران- امير خالقيان يكي از ماموريت‌هاي پارك فناوري پرديس را حمايت از شركت‌هاي دانش‌بنيان و مراكز فناوري بيان كرد و گفت: فاز اول مجموعه با توجه به عكس‌هاي ماهواره‌اي به شكل ذوزنقه‌اي با 20 هزار هكتار و 120 شركت عضو در حال فعاليت است كه نيمي از آنها همچنان در حال تكميل فرآيند حضور هستند و نيمه ديگر در پارك مستقر شده‌اند.
 وي انواع استقرار واحدهاي فناوری در پارك فناوري را سه نوع شركت‌هاي نوپا، شركت‌هاي كوچك و متوسط نوع اول و شركت‌هاي كوچك و متوسط نوع دوم بيان كرد و افزود: زيرساخت‌هاي تاسيساتي پارك فناوری در متراژ سه كيلومتر و به صورت تونل در زير زمين اين پارك طراحي شده است.
 مدير ارتباطات و بين‌الملل پارك فناوری پرديس تاكيد كرد:‌ در فاز اول بهره‌برداري از اين پارك 120 شركت و پس از ارسال درخواست، هزار و 200 شركت براي عضويت انتخاب شده‌اند كه اين تعداد براي عضويت بي نظير بوده و از اعتبار و اعتماد بخش خصوصي نشان دارد.
 وي افزود: تاكنون هزار و 600 نفر متخصص مشغول كار در اين مجموعه هستند و قرار است در پايان فاز اول اين تعداد به پنج هزار نفر برسد و جاي اميدواري دارد كه 60 درصد از اين افراد از هيات‌هاي علمي تشكيل شدند.
خالقيان عضويت 74 شركت دانش بنيان در حوزه‌هاي تخصصي در پارك پرديس را مهم دانست و گفت: تاكنون 32 محصول در 45 كشور جهان از سوي اين پارك در حال صادرات است كه مي‌توان به 16 كشور در آسيا، 17 كشور در اروپا، دو كشور در آفريقا و در مكزيك اشاره كرد.
 در ادامه مدير ارتباطات و بين‌الملل پارك فناوری پرديس از همكاري و امضاي تفاهم‌نامه‌هايي با دو دانشگاه بزرگ فني و مهندسي و پزشكي اين كشور خبر داد و گفت:‌ هر ساله گردهمايي ميان مديران ‌عامل شركت براي ايجاد بسترهاي مناسب به منظور هم افزايي شركت‌هاي دانش بنيان عضو پارك و همچنين ارایه گزارش فعاليت‌هاي علمي پارك و تقدير از واحدهاي فناوری برگزار مي‌شود كه قرار است اين همايش يازدهم مهرماه سال جاري با حضور 120 شركت برگزار شود.
وی افزود:‌ قرار است در اين همايش 12 طرح معرفي شود و از ميان آنها پنج تا 10 طرح براي رونمايي انتخاب شود و به بهره‌برداري برسد.  خالقيان درباره پروژه‌هاي فن بازار ملي ايران كه يكي از اقدامات مهم در اين پارك بوده است گفت: اين پروژه مدل ساده يك بنگاه تكنولوژي است كه مي‌تواند مرجع مبادلات فناوری كشور باشد.
مدير ارتباطات و بين‌الملل پارك فناوری پرديس افزود: در بسياري از نقاط كشور صاحبان ايده هميشه نمي‌توانند ايده خود رابه مرحله اجرا برسانند اما ما در اين پروژه با حمايت‌هاي لازم بهترين ايده‌ها را به اجرا مي‌رسانيم كه از جمله ارتباط پايگاه اينترنتي ايجاد شده و عضويت 600 فناور مي‌توان اشاره كرد.
 وي با اشاره به برنامه‌هاي پارك فناوری پرديس گفت: تاكنون هشت نشست در اين پارك برگزار شده كه صاحبان تكنولوژي از ساير كشورهاي جهان دراين نشست‌ها شركت‌ كرده‌اند.
 خالقيان درباره حضور شركت‌هاي ICT در پارك فناوری گفت: حدود 60 درصد شركت‌هاي فعال دراين پارك در حوزه مخابرات، اينترنت و فناوری اطلاعات فعاليت مي‌كنند.
 مدير ارتباطات و بين‌الملل پارك فناوری پرديس درباره بودجه اين مركز تاكيد كرد:‌ پس از تخصيص بودجه دولت به اين پارك، 800 ميليون تومان نيز بودجه حمايتي براي ما در نظرگرفته شد.
وی در پايان از پروژه‌هاي مهم پارك فناوری ساخت داروي ضد سرطان و پنج پروژه موازي با آن را بيان كرد و گفت: سال 89 از ماشين بيهوشي اين مركز رونمايي شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :