آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9788
تاریخ انتشار : 13 تیر 1391 10:59
تعداد بازدید : 514

رییس سازمان تعزیرات حکومتی کشور

پرونده های قاچاق بازی های رایانه ای به صورت تخصصی رسیدگی می شود

رییس سازمان تعزیرات حکومتی کشور گفت: پرونده های مربوط به قاچاق محصولات فرهنگی شامل فیلم ها و بازی های رایانه ای، به صورت تخصصی در شعبات سازمان تعزیرات حکومتی سراسر کشور رسیدگی می شود.

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای- علی مژده‌ای‌پور افزود: با توجه به وظیفه ذاتی سازمان تعزیرات حکومتی مبنی بر رسیدگی به پرونده‌های دارای جنبه خلاف و غیرمجاز، به طور قطع پرونده‌هایی که در صلاحیت این سازمان باشد، رسیدگی می‌شود.
معاون وزیر دادگستری یادآور شد: مرجع تشخیص‌ دهنده و گزارش دهنده در رابطه با پرونده‌های مربوط به قاچاق یا عرضه غیر مجاز محصولات فرهنگی مانند فیلم‌ها و بازی‌های رایانه‌ای، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یا سازمان تبلیغات اسلامی یا مراجع فعال در حوزه‌های فرهنگی هستند و قطعا هر پرونده‌ای که در سطح سازمان تعزیرات حکومتی باشد، رسیدگی خواهد شد.
مژده‌ای‌پور ادامه داد: برخی از رسیدگی‌های سازمان تعزیرات حکومتی، رسیدگی‌های تخصصی است که در همین رابطه ضمن ایجاد شعبات تخصصی، اقدام به آموزش قضات این شعبات و آشنایی آنان با قوانین و مقررات جدید شده است و رسیدگی به پرونده‌های محصولات فرهنگی در همین حوزه قرار دارد.
رییس سازمان تعزیرات حکومتی کشور همچنین درباره برگزاری دومین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای گفت: بدون تردید برگزاری این نمایشگاه موجب آگاهی بیشتر والدین و کودکان و نوجوانان با تولیدات داخلی شده و ورودی پرونده‌های سازمان تعزیرات در این حوزه کاهش می‌یابد.
مژده‌ای‌پور ادامه داد: امروزه بخش بزرگی از بازار بازی‌های رایانه‌ای کشور را، محصولات غیرمجاز و قاچاق تشکیل می‌دهد که برگزاری نمایشگاه بین‌المللی در کشور و آشنایی نسل جوان با ظرفیت‌های داخلی موجب کاهش محصولات قاچاق در بازار و در نتیجه کاهش ورودی‌ها می‌شود.
دومین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای 19 تیرماه از ساعت 18 تا 20 در تالار وحدت برگزار می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :