آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9792
تاریخ انتشار : 13 تیر 1391 11:9
تعداد بازدید : 493

تحقق آرزوی بر دل مانده انتقال پهنای باند با مالکیت و سرمایه ایرانی

نایب رییس گروه تعاونی پیشگامان با تاکید بر نقش مثبت مدیران فعلی شرکت ارتباطات زیرساخت در بهره برداری از شبکه ايران ـ عمان پيشگامان (POI) گفت: خوشبختانه با رویکردی که اعضای هیات مدیره و مدیرعامل فعلی شرکت ارتباطات زیرساخت در پیش گرفته اند و بخش غیر دولتی را به حضور در این حوزه تشویق می کنند، ما توانستیم را آرزویی که بر دل مانده بود تحقق ببخشیم.

ايسنا – یوسفی، نایب رییس گروه تعاونی پیشگامان با اشاره به افتتاح نخستین فیبر نوری دریایی با مالکیت ایرانی در بیستم تیرماه سال جاری گفت: مدت‌ها بود که در اختیار داشتن سیستمی برای انتقال پهنای باند بین‌الملل به کشور با سرمایه و تحت مالکیت ایرانی، تبدیل به یک آرزو برای مدیران و کارشناسان حوزه انتقال کشور شده بود. وی در ادامه افزود: حتی در حدود 11 سال پیش، مذاکراتی از طرف بخش دولتی کشور با برخی از وندورها و بازیگران این حوزه به منظور حضور بین‌المللی در این عرصه انجام شد، ولی به ثمر نرسید. یوسفی در خصوص منافع پروژه POI برای کشور در سطوح ملی و بین‌المللی افزود: تحقق این آرزو، منجر به ایجاد اشتغال و همچنین انتقال دانش فنی به کشور خواهد شد و امیدواریم با گسترش این حرکت بتوانیم مانند سایر اپراتورها و دارندگان سیستم‌های انتقال ترافیک در آبهای آزاد، درآمد قابل توجهی را برای کشور ایجاد كنیم.
بر اساس اين گزارش مشاركت و سرمايه‌گذاري بخش خصوصی و تعاونی در پروژه‌هاي فيبر نوري بين‌المللي، یکی از محورهای اصلی مورد بحث در دومين سمينار تخصصی «انتقال پهناي باند بين‌الملل» موسوم به IP Transit 2012 است که در 20 تیرماه سال جاری و در مرکز همایش‌های بین‌المللی رایزن برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان مي‌توانند برای کسب اطلاعات بيشتر به سايت WWW.TEYF.IR مراجعه كنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :