آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97958
تاریخ انتشار : 28 فروردین 1395 10:41
تعداد بازدید : 652

بر اساس اخباری که منتشر شده

آیفون ۷ دوربین بزرگ تر و بدنه ای باریک تر دارد

تا معرفی نسخه بعدی آیفون تقریبا ۵ ماه زمان باقی مانده اما مثل همیشه اطلاعاتی درباره این گوشی منتشر شده که از طراحی تا ویژگی های سخت افزاری و نرم افزاری این گوشی را برملا می کند.


فناوران- برخلاف سال های پیش که همه اخبار منتشر شده درباره آيفون تا پیش از معرفی رسمی در حد شایعه بود و کسی نمی توانست ویژگی های آن را به درستی حدس بزند، اما از زمان مرگ استیوجابز تقریبا همه شایعات درباره محصول بعدی اپل رنگ واقعیت به خود می گیرد و اطلاعاتی لو رفته درباره این گوشی به حقیقت می پیوند. از سوی دیگر باوجود اینکه اپل سال هاست عنوان شماره ۲ را در بازار موبایل دنیا دارد، اما پیش بینی ها حاکی از کاهش فروش و سهم آیفون در بازار موبایل امسال است. 
از این رو به نظر می رسد همانطور که همه قابلیت های آیفون اپل پیش از عرضه رسمی فاش می شود، این گوشی دیگر یک گوشی انقلابی نیست و اپل برای اینکه جایگاه خود را در بازار موبایل دنیا حفظ کند نیاز به یک محصول خاص و عجیب دارد تا بتواند مثل گذشته کاربرانش را شگفت زده کند. با همه اینها باز هم اطلاعاتی درباره این آیفون لو رفته که در ادامه به آنها می پردازیم و منتظر می مانیم تا ببینیم آیا آیفون جدید شبیه چیزی است که اکنون می دانیم یا باز هم اپل روی صحنه انقلابی به پا می کند.

صفحه نمایش
شایعات حاکی از آن است که آیفون ۷ از صفحه نمایشی باکیفیتی با کمترین نرخ بازتاب نور پشتیبانی می کند. کاهش بازتاب نور باعث می شود تا کاربران نور صفحه را کاهش دهند و همین مورد در کاهش مصرف باتری بسیار موثر است. کارشناسان بر این باورند که اپل در ساخت آیفون ۷ نیز از صفحه نمایشی استفاده می کند که بهترین کیفیت و کارایی را در بین گوشی های هوشمند خواهد داشت. بنابراین از آنجا که LCD تاکنون به عنوان بهترین باکیفیت ترین صفحه نمایش در بین تمامی صفحه نمایش های گوشی های هوشمند شناخته می شود، انتظار می رود اپل در گوشی آيفون از این نوع نمایشگر بهره ببرد.

طراحی
گفته می شود آیفون جدیدی که در راه است از نسل قبلی آیفون های اپل باریک تر خواهد بود. نسل قبلی آیفون ۱/۷ میلی متری بود و انتظار می رود که این نسخه از آیفون ضخامتی برابر 5/۶ میلی متر داشته باشد.
از سوی دیگر شایعات حاکی از آن است که اپل در آیفون ۷ جک هدفون را حذف می کند و از آن برای قرار دادن بلندگوی دوگانه استفاده خواهد کرد.
بر اساس تصاویر فاش شده، محل قرار گیری لنز دوربین نشان از لنز بزرگ تری روی آیفون دارد، بنابراین می توان انتظار داشت که در آیفون ۷ از سنسورهای بزرگ تری روی دوربین استفاده شود.همچنین در پنل پشتی شاهد طراحی یکدست با حذف شیارهای مربوط به آنتن هستیم که از جمله وجوه تمایز آیفون 6s و آیفون ۷ است.

دوربین
در تصاویری که از آیفون 7 فاش شده ، در پشت این دستگاه حفره ای به اندازه دو دوربین وجود دارد که در کنار آن نیز فلش LED قرار گرفته است. ظاهرا اپل تصمیم گرفته در نسل جدید گوشی های هوشمند خود از دوربین دوگانه استفاده کند. پیش از این ال جی از دوربین دوگانه در G5 استفاده کرده بود. به هر حال احتمال اینکه اپل نیز از دوربین دوگانه در آیفون 7 استفاده کند نیز بسیار زیاد است. آیفون 7 ماه سپتامبر و اوایل پاییز معرفی می شود.
باتری
باوجود باریک شدن آیفون ۷ انتظار می رود که باتری هم باریک تر شود و باریک شدن آیفون ها قطعا باعث می شود که باتری با ظرفیت کمتری در آنها قرار گیرد اما اپل احتمالا از فناوری جدیدی برای ساخت باتری یا ویژگی نرم افزاری برای بهینه کردن مصرف باتری استفاده خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :