آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9796
تاریخ انتشار : 13 تیر 1391 11:15
تعداد بازدید : 816

این محصولات مبتنی بر تراشه‌های گرافیکی سریAMD Radeon HD 7000 عرضه شدند

معرفی کارت های گرافیک جدید سریPower Edition شرکت msi

شرکت msi، یکی از برترین تولیدکنندگان کارت های گرافیک به تازگی سه کارت گرافیک جدید از سری Power Edition را معرفی کرد.

فناوران - این کارت‌های گرافیک مبتنی بر تراشه‌های گرافیکی سری AMD Radeon HD 7000 نسبت به مدل‌های مرجع اورکلاک شده و مدار تغذیه و خنک‌کننده آنها نیز تقویت شده است. این کارت‎های گرافیک هر چند امکاناتی بالایی نظیر سری‎‌های قدرتمند HAWK و Lightning ندارند لذا عملکرد بهتری نسبت به مدل‌های مرجع داشته و می‌توانند برای شکستن رکوردهای اورکلاک مورد استفاده قرار بگیرند.
کارت‌های گرافیک معرفی شده Radeon HD 7850 Power Edition 2GD5D5/OC، Radeon HD 7770 Power Edition 1GD5D5/OC و Radeon HD 7750 Power Edition 2GD5D5/OC نام دارند.
مدل قوی‎تر R7850 Power Edition مبتنی بر تراشه گرافیکی Pitcairn Pro بوده و دارای 1024 پردازنده جریانی و 2 گیگابایت حافظه GDDR5 با فرکانس 4800 MHz می‌باشد. رابط گرافیکی این تراشه 28 نانومتری 256 بیتی و فرکانس هسته در این کارت گرافیک از 860 مگاهرتز در مدل مرجع به 950 مگاهرتز افزایش یافته است. این کارت گرافیکی دارای مصرف توان کمتر از 127 وات و یک خروجی تصویر DVI، یک خروجی HDMI و دو خروجی mini Display Port است.
این کارت گرافیک از فناوری AMD CrossFire پشتیبانی کرده و می‌تواند با یک کارت گرافیک هم نوع دیگر ترکیب شود.
 کارت گرافیک دوم یک مدل تقویت شده بر پایه Radeon HD 7770 است. این کارت گرافیک مبتنی بر تراشه گرافیکی Verde XT بوده و دارای 640 پردازنده جریانی و یک گیگابایت حافظه GDDR5 با فرکانس 4500 مگاهرتز است. این تراشه گرافیکی رابط حافظه 128 بیتی دارد. فرکانس هسته این کارت گرافیک از 1000 مگاهرتز به 1100 مگاهرتز افزایش یافته است. مصرف توان این کارت گرافیکی در حدود 80 وات و دارای یک خروجی تصویر DVI، یک خروجی HDMI و یک خروجی Display Port می‌باشد.این محصول نیز در حالت CrossFire توانایی ترکیب با یک کارت گرافیکی هم نوع خود را دارد. این کارت گرافیک دارای طول 233 میلی‌متر بوده و از لحاظ ابعادی نسبت به مدل R7850 بزرگتر است. کارت گرافیک سوم Radeon HD 7750 Power Edition 2GD5D5/OC نام دارد. همانگونه که از نام این محصول برمی‌آید این کارت گرافیک دارای یک گیگابایت حافظه GDDR5 و فرکانس حافظه این محصول 4500 مگاهرتز است. تعداد پردازنده‌های جریانی این محصول از 640 واحد موجود بر روی Radeon HD 7770 به 512 واحد کاهش یافته است. رابط حافظه بدون تغییر و 128 بیتی است. مصرف توان این کارت گرافیکی در حدود 75 وات بوده و دارای یک خروجی تصویر DVI، یک خروجی HDMI و یک خروجی Display Port است.
بر خلاف دو مدل ارایه شده دیگر، این کارت گرافیک از فناوری AMD CrossFire پشتیبانی نکرده و قابلیت ترکیب با کارت گرافیک دیگری را ندارد.
 هر سه محصول ارایه شده دارای رابط PCI Express 3 بوده و از فناوری‌های Microsoft Direct X 11، Open GL 4/2، Eyefinity، AVIVO HD، Power Play و HDCPپشتیبانی می‌کنند. اینک به بیان ویژگی‌های خاص سری Power Edition خواهیم پرداخت.
معماری قدرتمند Power Edition جهت افزایش ظرفیت اورکلاک
کارت‌های گرافیک Power Edition ارایه شده در سری Radeon HD 7000 دارای مدار تغذیه تقویت شده نسبت به مدل مرجع بوده و تعداد فازهای مدار تغذیه و قطعات به کار رفته تقویت شده است. مدار تغذیه قوی تر موجب افزایش ظرفیت توان قابل ارایه به GPU و پایداری بیشتر در هنگام فشارهای سنگین در حالت اورکلاک می‌شود.در اورکلاک حرفه‌ای برای استفاده از نهایت توان کارت‌گرافیک با خنک‌کننده‌های حرفه‌ای، مدار تغذیه از جمله عوامل مهم محدودکننده ظرفیت اورکلاک است.اورکلاکرها می‌توانند با استفاده از نرم‌افزار MSI Afterburner ولتاژهای GPU، Memory و VDDCI را افزایش داده و مقدار آنها را با استفاده از همین نرم‌افزار رویت کنند. بنابر ادعای شرکت msi، کارت‎های گرافیک این سری توانسته‌اند تا 45 درصد نسبت به حالت پیش فرض اورکلاک شوند.
استفاده از قطعات با کیفیت منطبق با استاندارد Military Class III
این سری از کارت‌های گرافیکی شرکت msi دارای قطعات با کیفیت منطبق بر استاندارد Military Class III هستند. قطعات الکترونیکی استفاده شده بر روی این کارت‌های گرافیک توانسته‌اند پس از پشت سر گذاشتن تست‌های سخت در آزمایشگاه‌های بی‌طرف، استاندارد نظامی Mil-Std-810G را کسب کنند. استفاده از این قطعات موجب پایداری و طول عمر بیشتر محسوب می‌شود.از جمله این قطعات می‌توان به خازن‌های Hi-c Cap اشاره کرد. این خازن‌ها که دارای هسته‌ای از جنس فلز تانتالوم هستند، نسبت به خازن‌های عادی هشت برابر عمر بیشتر و دارای بازده انرژی بالاتر بوده و جریان پایداری ارایه می‌دهند. سایر خازن‌های استفاده شده بر روی این کارت‌های گرافیک از نوع جامد بوده و دارای طول عمر 10 سال هستند. چوک‌های به کار رفته در ساخت این محصولات از نوع Super Ferrite Choke یا SFC بوده که می‌توانند 30 درصد جریان بیشتر نسبت به چوک‌های عادی ارایه دهند.
 خنک‌کننده قدرتمند Twin Frozer IV
کارت‌گرافیک Radeon HD 7850 Power Edition بر خلاف دو محصول دیگر به نسخه چهارم خنک‌کننده پر قدرت Twin Frozr مجهز است. این خنک‌کننده دارای دو فن PWM با قطر هشت سانتی‌متر است. در ساخت این فناوری‌ها از فناوری Propeller Blade استفاده شده است. شکل خاص پره‌های این فناوری‌ها موجب افزایش 20 درصد حجم هوای جابه‌جا شده توسط آنها می‌شود. هسته خنک‌کننده Twin Frozr IV از جنس مس بوده که برای انتفال حرارت هر چه بهتر دارای روکشی از جنس فلز نیکل است.این خنک‌کننده پرقدرت به فناوری Dust Remove شرکت msi نیز مجهز است. پس از مدتی استفاده از کارت‌گرافیک، ذرات گرد و غبار بر روی خنک‌کننده انباشته شده و نرخ انتقال حرارت را کاهش می‌دهند. استفاده از این فناوری باعث می‌شود در هنگام شروع به کار سیستم فناوری‌های استفاده شده در خنک‌کننده Twin Frozr به مدت 30 ثانیه در جهت عکس چرخش کرده و این ذرات گرد و غبار را از میان پره‌های سیستم خنک‌کننده خارج کنند. به این ترتیب کارایی سیستم خنک‌کننده با گذشت زمان افت پیدا نمی‌کند. این محصول نسبت به طراحی مرجع خود 22 درجه خنک‌تر بوده و صدای کمتری نیز تولید می‌کند.
 قابلیت Trans Thermal
شرکت msi در ابداعی دیگر کارت‌های گرافیک R7770 Power Edition و R7750 Power را به قابلیت جدیدی به نام Trans Thermal مجهز کرده است. این فناوری باعث می‌شود کاربران بتوانند خنک‌کننده استفاده شده بر روی کارت‌گرافیک خود را مطابق سلیقه خود تغییر داده و کارایی آن را افزایش دهند. همچون خنک‌کننده Twin Frozr IV، خنک‌کننده استفاده شده در این دو محصول نیز به فناوری‌های Dust Remove و Propeller Blade برای افزایش بازدهی سیستم مجهز است.
کاربران کارت گرافیک R7750 Power Edition می‌توانند یک فن اضافی بر روی فن موجود در سیستم خنک‌کننده اضافه کنند. این کار موجب افزایش گردش هوا شده و باعث کاهش دمای کارت گرافیک می‌شود.
 قسمت بالای خنک‌کننده کارت‌گرافیک R7770 Power Edition قابلیت انتقال داشته و می‌تواند به سمت راست کارت‌گرافیک منتقل شود. در این حالت فضای اضافی برای نصب یک فن دیگر بر روی کارت پدید می‌آید. نصب فن دوم خنک‌کننده این کارت‌گرافیک را مشابه خنک‌کننده Twin Frozr به حالت Dual Fan تبدیل کرده و گردش هوا را دو برابر کند. این حالت کارایی سیستم خنک‌کننده را به طرز چشم‌گیری افزایش می‌دهد. این فن اضافی همچون کارت‌گرافیک R7750 Power Edition می‌تواند بر روی فن اول نیز قرار گیرد که در این حالت افزایش کارایی به اندازه حالت Dual Fan نخواهد بود.
شرکت msi به همراه این دو کارت‌گرافیک یک فن اضافی به همراه لوازم مورد نیاز برای نصب آن را عرضه کرده است.
بنابر بررسی سایت معتبر Tweak Town دمای این کارت حتی در حالت اورکلاک شده به فرکانس هسته 1180 مگاهرتز از 55 درجه فراتر نرفته و این در حالی است که طراحی مرجع این کارت‌‎گرافیک در حالت عادی و بدون اورکلاک دمای 60 درجه دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :