آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97960
تاریخ انتشار : 28 فروردین 1395 10:51
تعداد بازدید : 558

کمک 20 میلیون دلاری گوگل برای پشتیبانی از فناوری های دستیار افراد معلول

به گزارش سازمان بهداشت جهانی، یک میلیارد نفر در جهان از ناتوانی جسمی رنج می برند و در این راستا، بخش امور بشردوستانه گوگل، یعنی Google.org، وارد عمل شده و برای بهبود شرایط زندگی این افراد و بروز نوآوری ها و فناوری های این زمینه 20 میلیارد دلار اهدا کرده است.

آنا- گوگل طرحی را با نام «چالش ضربتی گوگل: معلولیت» را در ماه مه (اردیبهشت) گذشته برای حمایت از فناوری های مربوط به افراد ناتوان و معلول تعریف کرده بود و حال، 29 سازمان غیرانتفاعی را از کل سازمان هایی که نوآوری ها و فناوری های خود را در این چالش شرکت داده بودند، به عنوان برنده اعلام کرد و به آنها 20 میلیون دلار جایزه داد.گوگل سال گذشته برای تمامی سازمان های غیرانتفاعی سرتاسر جهان فراخوانی داد تا آنها «فناوری های قابل تغییری» را برای یک میلیارد نفر معلول جهان توسعه دهند. حدود هزار سازمان از 88 کشور در این چالش شرکت کردند.
این فناوری ها به پنج دسته تقسیم می شوند: شنوایی، حرکتی، شناختی، بینایی و ارتباطی.
از هر کدام از این گروه ها چند فناوری انتخاب شده است که در ادامه به چندین مورد آن اشاره می شود:
مای هوم کیت (My Human Kit)، به افرادی که نیاز به اعضای بدن مصنوعی با قیمت پائین را دارد، راهکارهایی ارائه می دهد تا بتوانند با کمک پرینت سه بعدی اعضای بدن مصنوعی مورد نیازشان را چاپ کنند.
«مرکزی برای اکتشاف» (The Center for Discovery) در حال ساخت یک افزونه (add-on) منبع بازی است که می تواند هر ویلچر دستی را به یک صندلی چرخدار برقی تبدیل کند.
مدرسه پرکینز برای نابینایان که در آن، ساختارهای مبتنی بر موقعیت یاب جهانی یا GPS به نابینایان کمک می کند تا در هر مسیری که قدم می گذارند، راه درست و مکان هایی که قصد رفتن به آنجا را دارند، پیدا کنند.
بنیاد «دن مارینو» (Dan Marino) در حال توسعه یک سیستم دیجیتال و تعاملی است که به افراد جوان مبتلا به اوتیسم کمک می کند مصاحبه شغلی انجام دهند.LMT India) The Leprosy Mission Trust India) سازمانی است که کفش های مصرفی ارزان قیمتی می سازد که به افراد جذامی امکان راه رفتن می دهد.
این در حالی است که خود گوگل در زمینه توسعه فناوری هایی که به افراد ناتوان کمک می کند، فعالیت می کند و اخیرا نیز نسخه بتای سیستم «دسترسی صوتی» را راه اندازی کرده است که به کاربران امکان می دهد با فرامین صوتی به گوشی موبایل شان، مسیر درست را از گوشی شان دریافت کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :