آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97973
تاریخ انتشار : 28 فروردین 1395 11:12
تعداد بازدید : 605

هفته تکذیب

شبنم کهن چی- هفته شلوغی را در شبکه های اجتماعی پشت سر گذاشتیم. کاربران درگیر اخبار دنیای سیاست، ورزش، محیط زیست، فرهنگی و بلایای طبیعی بودند. اما برای مسوولان، هفته، هفته تکذیب بود.


 نامه مهدی کروبی به حسن روحانی، رییس جمهور و در پی آن یادداشت روزنامه جوان اوایل هفته گذشته واکنش بسیاری از کاربران را در شبکه های اجتماعی برانگیخت. این نامه که از آن تحت عنوان نامه «منتسب» به کروبی یاد می شود در فضای مجازی منتشر شد. روزنامه جوان اولین و شاید تنها روزنامه ای بود که بعد از انتشار این نامه در فضای مجازی طی یادداشتی واکنش نشان داد. این یادداشت در فضای مجازی بازتاب گسترده ای داشت و مورد نقد بسیاری از کاربران قرار گرفت.
 پرونده خصوصی سازی موزه هنرهای معاصر که کاربران شبکه های اجتماعی به خصوص توییتر پیگیر آن بودند و با انتشار اخبار مرتبط با آن سعی در اطلاع رسانی درباره وضعیت این موزه را داشتند، با انتشار اطلاعیه ای از سوی وزارت ارشاد همزمان با تجمع اعتراض آمیز مردم بسته شد. روابط عمومی معاونت هنری وزارت ارشاد با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که این نهاد «ضمن تکذیب این خبر به اطلاع می رساند اصولا هرگونه تغییرات در بدنه وزارتخانه ها مستلزم تأیید دولت و در برخی موارد تصویب مجلس شورای اسلامی است. بنابراین شایعه مندرج در برخی شبکه های مجازی که در این خصوص منتشرشده صحت نداشته و تکذیب می شود».
 در پی انتشار مطلبی منسوب به محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه در اینستاگرام، سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد آقای ظریف هیچ صفحه شخصی در اینستاگرام ندارد. با توجه به فعال بودن رسمی ظریف در شبکه های اجتماعی، این تکذیب رسمی مورد توجه کاربران قرار گرفت و بسیاری از آنها منتظر واکنش ظریف در تایید یا تکذیب فعالیتش در اینستاگرام هستند.
 گروه بندی کشورها در بازی های مقدماتی جام جهانی 2018 که در روسیه برگزار می شود هفته گذشته انجام شد و کاربران شبکه های اجتماعی را هیجان زده کرد. در این گروه بندی ایران با کره جنوبی، ازبکستان، چین، قطر و سوریه هم گروه شد. انتظار می رود جام جهانی 2018 یکی از پر طرفدارترین رویدادهای ورزشی در شبکه های اجتماعی باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :