آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97989
تاریخ انتشار : 28 فروردین 1395 11:32
تعداد بازدید : 619

تصویب قانون مبارزه با جرایم الکترونیکی در پاکستان

با تصویب مجلس ملی پاکستان، اقداماتی نظیر کلاهبرداری اینترنتی، انتشار مطالب افراطی، پخش کلیپ های غیر اخلاقی در فضای مجازی و هک کردن سیستم ها به عنوان جرم تلقی شده و عاملان آنها مجازات می شوند.

خبرگزاری فارس- مجلس ملی پاکستان جرایم سایبری، کلاهبرداری از طریق اینترنت، پخش سخنرانی های افراطی، پخش کلیپ های غیر اخلاقی به ویژه مربوط به کودکان در فضای مجازی و هک کردن سیستم ها را به عنوان جرم شناخته و مجازات هایی برای عاملان این جنایت ها تعیین کرد. به گزارش رادیو پاکستان، انوشه رحمان وزیر فناوری اطلاعات پاکستان قانون مبارزه با جرایم الکترونیکی را برای تصویب به مجلس ملی این کشور ارائه کرد. رحمان افزود: از چند سال گذشته بحث و تبادل نظر درباره تعیین جرایم الکترونیکی در مجلس ملی پاکستان ادامه داشت اما سرانجام همه احزاب سیاسی توانستند برای تصویب قانون علیه اینگونه جرایم به توافق برسند. با تصویب قانون مبارزه با جرایم الکترونیکی کمک زیادی به ضریب امنیتی سازمان ثبت احوال پاکستان(نادرا) و حفظ این سازمان از دسترس جنایتکاران می شود. 
تصویب قانون مبارزه با جرایم الکترونیکی نقش مهمی در جلوگیری از جرایم سایبری و حفظ امنیت ملی پاکستان همچنین جلوگیری از سرقت اطلاعات بانکی افراد دارد. اینترنت علیرغم تمامی امکانات و قابلیت هایی که دارد از طرفی سود جو و فرصت طلب را قادر ساخته تا راه های ورود به سیستم های کامپیوتر های دولتی ، خصوصی وسازمان های حساس رابه دست آورند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :