آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97990
تاریخ انتشار : 28 فروردین 1395 11:33
تعداد بازدید : 719

نمایشگاه بازی های رایانه ای مستقل در لندن

با ورود عینک واقعیت مجازی (VR headset) سونی و سایر تولید کننده های بزرگ مانند HTC و اوکیولس به بازار، دسترسی به این فناوری آسان تر و ارزان تر شده است. برنامه نویس های مستقل بازی های رایانه ای نیز وارد این عرصه شده اند. در همین راستا نمایشگاه «بازی های رایانه ای مستقل» در لندن، محل عرضه پروژه های کوچک و مستقل در زمینه عینک های واقعیت مجازی بود بود.


BBC- یک کارشناس بازی های کامپیوتری با اشاره به تمایل سازندگان بازی های رایانه ای به واقعیت مجازی می گوید: تمایل به استفاده از این فناوری زیاد است. سازندگان بزرگ کارهای جالبی عرضه می کنند. پروژه های کوچک هم کارهای غیرمعمول جالبی با عینک واقعیت مجازی ساخته اند. این پروژه ها بیشتر از تولید کننده های بزرگ از هدست واقعیت مجازی استفاده می کنند.
یک کارشناس و برنامه نویس بازی های رایانه ای معتقد است استفاده از واقعیت مجازی امتیازات زیادی دارد. او می گوید: کاربر در دنیای بازی غرق می شود و دنیای واقعی را فراموش می کند. با واقعیت مجازی صفحه نمایش بازیگر حد و مرزی ندارد. دنیای گیم او را احاطه می کند.
شرکت مستقل بریتانیایی به نام «فریک استورم» با واقعیت مجازی ویژه و یک بازی رایانه ای سه بعدی به نمایشگاه آمده است. تک بازیگر این گیم سه شخصیت متفاوت این بازی معمایی را کنترل می کند. بازیگر با تجربه سه بعدی و با استفاده از یک دید گسترده و فعال می تواند بازی را از چشم اندازهای مختلف ادامه دهد. به گفته کارشناسان این حوزه، سازنده مستقل هیچ محدودیتی در ساخت بازی ندارد. با توجه به کوچک بودن بودجه پروژه، سازندگان نگران ریسک کارهای تازه نیستند، تجربه ها متفاوت و گسترده هستند و موفقیت آنها در پایان کار محک زده می شود.یک شرکت کوچک آلمانی از شهر هایدلبرگ، بازی کاملا متفاوتی به نمایشگاه عرضه کرده است. با استفاده از واقعیت مجازی و دسته های کنترل، بازیگر می تواند نور را تنظیم کرده و در فضایی آرامش بخش معمای باز شدن گل ها را حل کند. سازنده آن می گوید: این تجربه ورود ساده و آرام به واقعیت مجازی است، نمی خواهیم بازیگر را گیج کنیم. برای تمدد اعصاب خوب است، فشار و هیجان گیم را ندارد. این بازی با عینک واقعیت مجازی htc و اوکیولس ریفت اخیرا وارد بازار مصرف شده است.
نمایشگاه سه روزه بازی های رایانه ای با ۱۶۰ شرکت کننده مستقل، فرصتی برای تجربه پلی استیشن واقعیت مجازی سونی برای اولین بار در بریتانیا بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :