آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98052
تاریخ انتشار : 29 فروردین 1395 10:19
تعداد بازدید : 718

کار آفرینی ICT و تاثیر اجتماعی شعار روز جهانی ارتباطات

اتحادیه جهانی مخابرات، شعار امسال روز جهانی ارتباطات را کارآفرینی فناوری اطلاعات و ارتباطات به منظور تاثیر اجتماعی اعلام کرد.

فناوران- ۱۷ می (۲۷ اردیبهشت ماه) روز جهانی جامعه اطلاعاتی و مخابرات است که اتحادیه جهانی مخابرات همه ساله، با انتخاب یک شعار راهبردی، این روز را گرامی می دارد و تمامی کشورهای عضو این اتحادیه برپایه این شعار، برنامه های یکساله خود را در حوزه ICT تعیین می کنند.
اتحادیه جهانی مخابرات (ITU)، شعار امسال روز جهانی ارتباطات را ( ۱۷ می ۲۰۱۶ ) کارآفرینی ICT به منظور تأثیر اجتماعی اعلام کرده است.
براساس اطلاعیه سایت ITU، کارآفرینان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، استارتاپ ها و شرکت های کوچک و متوسط (SMEها) نقش ویژه و مرتبطی در تضمین رشد اقتصادی به شیوه ای پایدار و فراگیر دارند. آنها با پتانسیل منحصر به فردشان برای ایجاد تاثیر طولانی مدت در اقتصاد جهانی، منطقه ای و ملی در توسعه راه حل های نوآورانه و ICT محور در تلاشند و همچنین در اقتصاد دانش بنیان فعلی به عنوان منبع مهم مشاغل جدید، به ویژه برای جوانان شناخته می شوند.
موضوع شعار امسال روز جهانی مخابرات (2016WTISD-) درخصوص شکوفا کردن پتانسیل های ICT برای نوآوران و کارآفرینان جوان، شرکت های کوچک و متوسط و استارتاپ های نوآورانه و مراکز فناوری به عنوان پیشرانان راه حل های نوآورانه و عملی برای تسریع پیشرفت در دستیابی به اهداف توسعه پایدار بین المللی، با تمرکز بر شرکت های کوچک و متوسط از کشورهای در حال توسعه، در راستای فعالیت های ITU است.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز اعلام کرده است که با توجه به نامگذاری سال ۹۵ به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و نقش ICT در توسعه همه جانبه کشور، می توان از این حوزه برای اشتغالزایی و تولید ثروت ملی استفاده بیشتری کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :