آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98053
تاریخ انتشار : 29 فروردین 1395 10:19
تعداد بازدید : 664

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور:

بخش خصوصي آماده سرمايه‎گذاري در دولت الكترونيكی است

رییس سازمان نظام صنفي رايانه‎ای کشور با اعلام آمادگي بخش‎خصوصي براي همكاري با دولت در اجراي پروژه ملي دولت الكترونيكی گفت: بخش‎خصوصي حاضر است در اين زمينه سرمايه‎گذاري نيز انجام دهد.


ایرنا- ناصر علي سعادت تاكيد كرد: تحقق دولت الكترونيكی و به اجرا درآمدن آن تنها با كمك و استفاده از توان بخش خصوصي امكان‎پذير است.
وي همچنين در مورد خواسته رییس جمهوري براي تحقق هرچه زودتر دولت الكترونيكی افزود: بخش خصوصي براي ورود به اين مهم اعلام آمادگي كرده است.
رییس سازمان نظام صنفي رايانه ای کشور گفت: بخش‎خصوصي حتي حاضر است خدمات مورد نياز در دولت الكترونيكی را نخست به دولت ارایه دهد و پس از هر مرحله كه موفقيت آميز بود هزينه آن را از محل خدمات ارایه شده دريافت كند تا هزينه‎هاي گزاف بر دولت تحميل نشود.
سعادت تحقق نيافتن دولت الكترونيكی تا اين زمان را ناشي از بي‎توجهي به استفاده از توان بخش‎خصوصي دانست و گفت: توجه جدي‎تر به همكاري بخش‎خصوصي مي‎تواند موانع اجراي آن را كاهش دهد و تحقق آن را ميسر كند.
وي با بيان اينكه دولت الكترونيكی شامل دو بخش زيرساخت و استفاده از ارتباطات و نرم‎افزارها براي ارایه خدمات است، يادآور شد: دولت يازدهم در بخش تامين زيرساخت‎ها به اندازه كافي تلاش كرده و زيرساخت‎هاي لازم را فراهم كرده است، هرچند جاي كار بيشتر هم وجود دارد.
ریيس سازمان نظام صنفي رايانه‎ای کشور در خصوص ارتباطات و خدماتي كه قرار است بر بستر دولت الكترونيكی ارایه شود، گفت: همه اين خدمات بحث‎هاي نرم‎افزاري است كه بخش خصوصي توانايي هاي خود را در ارایه نرم‎افزارهاي مناسب نشان داده است.
وي مردم را منتفع نهايي به اجرا درآمدن پروژه دولت الكترونيكی دانست و اضافه كرد: مردم با به اجرا درآمدن اين پروژه مي‎توانند هر نوع خدمتي را در منزل خود دريافت كنند و نيازي به خروج از منزل و تردد در سطح شهرها نداشته باشند و اين به معناي بهبود شرايط زندگي مردم است كه شخص ریيس جمهوري بر آن تاكيد دارند.
وي همچنین اظهار كرد: خوشبخانه با نهاد رياست جمهوري در رابطه با دولت الكترونيكی ارتباط بسيار نزديك برقرار كرديم و اميدواريم زمينه حضور موثر بخش‎خصوصي در اين موضوع فراهم شود.
سعادت به اقدامات مناسب دولت در مورد ايجاد زيرساخت‎هاي مناسب در اين موضوع گفت: يكي از بخش‎هاي مهم دولت الكترونيكی، ايجاد زيرساخت است و دولت زيرساخت‎هاي داخلي را توسعه داده است كه اميدواريم اين روند ادامه يابد.
براساس بند ج ماده 46 قانون برنامه پنجم، دستگاه‎هاي اجرايي بايد تا پايان برنامه خدمات قابل ارایه خود را به صورت الكترونيكي از طريق شبكه ملي اطلاعات عرضه كنند و نيز كليه خدمات قابل ارایه در خارج از محيط اداري خود و قابل واگذاري يا برون‎سپاري را به دفاتر پستي و پيشخوان خدماتي كه توسط بخش غير دولتي اعم از خصوصي يا تعاوني ايجاد و مديريت مي‎شود، واگذار كنند. 
همچنین دستگاه‎هاي اجرايي براساس فصل پنجم قانون مديريت خدمات كشوري موظفند با هدف بهبود كيفيت وكميت خدمات مردم و با رعايت دستورالعمل‎ها، اقداماتي مانند اطلاع‏رساني الكترونيكي در خصوص شيوه ارایه خدمات همراه با زمان‎بندي انجام آن، ارایه فرم‎هاي مورد نياز جهت انجام خدمات از طريق ابزار و وسايل الكترونيكي و ارایه خدمات به شهروندان به صورت الكترونيكي و خذف لزوم مراجعه مردم به دستگاه‎هاي اجرايي براي دريافت خدمت را انجام دهند.
از این رو دولت يازدهم مصمم است خدمات مورد نياز مردم را بر بستر الكترونيكي به آنان ارایه دهد و بر همين اساس حسن روحاني ریيس جمهوري در ديدار نوروزي با مجموعه مديران وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات يكي از مطالبات خود را از اين مجموعه تحقق دولت الكترونيكی عنوان كرد.
محمود واعظي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات نيز در همايش آي سي‎تي و اقتصاد مقاومتي كه به تازگي برگزار شد، با اعلام این كه شبكه ملي اطلاعات تا اواسط سال جاري رونمايي می‎شود، گفت: تمامي تلاش ما در مجموعه اين وزارتخانه اين است كه تا سه ماه آينده پروژه دولت الكترونيكی و در اواسط سال 95 شبكه ملي اطلاعات را رونمايي كنيم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :