آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98054
تاریخ انتشار : 29 فروردین 1395 10:21
تعداد بازدید : 566

معاون سازمان تنظیم مقررات پیش‌بینی کرد

6 ماه تا سرویس دهی اپراتورهای مجازی موبایل

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از آغاز سرویس دهی اپراتورهای مجازی تلفن همراه از نیمه دوم امسال خبر داد و گفت: پروانه فعالیت اپراتورهای مجازی مردادماه صادر می شود.

مهر- صادق عباسی شاهکوه در مورد آخرین وضعیت اپراتورهای مجازی تلفن همراه گفت: از حدود ۵۰ درخواست اولیه برای دریافت مجوز اپراتور مجازی موبایل، حدود ۱۰ درخواست منتفی اعلام شد و سایر متقاضیان همچنان زمان دارند که شرایط مدنظر را احراز کرده و پروانه فعالیت دریافت کنند.
وی با بیان اینکه تاکنون حدود ۱۰ موافقت اصولی برای متقاضیان فعالیت در زمینه اپراتور مجازی موبایل صادر شده است ادامه داد: براساس شرایط اخذ موافقت اصولی، متقاضیان ۶ ماه زمان خواهند داشت که با اپراتورهای فعلی موبایل قرارداد منعقد کنند و به محض انعقاد قرارداد، پروانه فعالیت برای آنها صادر خواهد شد.
معاون صدور مجوز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: براساس پیش بینی ها برای آماده سازی اپراتورها برای سرویس دهی، انتظار داریم که در مردادماه پروانه فعالیت اپراتورهای مجازی صادر شود و در نیمه دوم امسال، سرویس دهی این اپراتورها انجام گیرد.
وی با بیان برنامه های در دست انجام برای فعالیت اپراتورهای ارتباطی در سال جاری اضافه کرد: صدور مجوز برای فعالیت اپراتورهای ارتباطات ثابت (FCP ) نیز انجام شده است و تاکنون حدود ۱۱ اپراتور به صورت رسمی این پروانه را دریافت کردند و حدود ۷ متقاضی نیز در صورت احراز شرایط، می توانند این پروانه را دریافت
 کنند.
عباسی شاهکوه تاکید کرد: علاوه بر تعیین تکلیف پروژه هایی چونFCP، اپراتور مجازی (MVNO) و ترابردپذیری (NMP)، صدور پروانه برای فعالیت اپراتورهای خدمات ارتباطی (SERVCO) نیز برای سال ۹۵ در دستور کار رگولاتوری قرار دارد.
اپراتور مجازی تلفن همراه یا به اختصار MVNO یک نوع اپراتور موبایل محسوب می شود که امکانات شبکه ای و فیزیکی برای ارسال مکالمات و داده ها را ندارد بلکه قراردادی با یک اپراتور موبایل که دارای امکانات شبکه ای برای ارسال مکالمات و داده است، منعقد 
می کند.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :