آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98056
تاریخ انتشار : 29 فروردین 1395 10:24
تعداد بازدید : 1269

هشدار بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای

سایت های عرضه کننده بازی «انقلاب 1979» فیلتر می شوند

بنیاد ملی بازی های رایانه ای به سایت های دانلود بازی هشدار داد در صورت انتشار بازی «انقلاب 1979»، فیلتر می شوند.


فناوران- یازده روز پس از انتشار بازی بحث برانگیز «انقلاب 1979»، بنیاد ملی بازی های رایانه ای بالاخره واکنش نشان داد. 
حسن کریمی قدوسی مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای با بیان این که با بنیاد و نهادهای مسوول برای مقابله با توزیع بازی ضد ایرانی انقلاب 1979 قاطعانه برخورد می شود، درباره بازی ضد ایرانی انقلاب 1979 گفت: از چند روز گذشته به صورت ویژه با همکاری ستاد مبارزه با بازی های رایانه ای غیرمجاز برای این بازی در تهران و شهرستان ها عملیات جمع آوری را شروع کرده ایم  و تا جایی که ممکن است بازی را از بازار جمع آوری خواهیم کرد.
وی گفت: نوید خوانساری سازنده این بازی یک ایرانی است که اوایل انقلاب به آمریکا رفته است. وی در یکی دو بازی معروف دنیا هم نقش کلیدی داشته است. بازی هایی که عموما از نظر محتوایی در کشور ما مورد قبول نبوده است و بنیاد ملی بازی های رایانه ای هیچ وقت به آن ها مجوز نداده است و درصدر بازی هایی بوده که جمع آوری شده اند.
مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای درباره شکست این بازی در دنیا نیز گفت: سازنده این بازی از دو سه سال قبل شروع به ساخت این بازی کرد و برنامه بسیار بزرگ تری داشت. تلاش زیادی هم کرده است تا از بخش های مختلف خصوصی و دولتی، سایت کیک استارتر و... اعتبار بگیرد اما وقتی در جذب اعتبار شکست خورده بازی را کوچک تر ساخته است. طبیعتا ناشر بزرگی هم ندارد و استقبالی هم از آن نشده است.
به گفته وی حتی طبق اعلام سایت متاکریتیک که مرجع امتیازات بازی هاست تنها چهار رسانه نه چندان معتبر در دنیا بازی را بررسی کرده اند. چون هم به لحاظ کیفی خوب نبوده و هم مورد استقبال قرار نگرفته است.
کریمی قدوسی ضمن ابراز تاسف از اقدام سودجویانی که با اهداف سوء، اقدام به توزیع بازی های ضد ایرانی مانند انقلاب 1979 می کنند ادامه داد: از چند روز گذشته با همکاری ستاد مبارزه با بازی های غیرمجاز رایانه ای به صورت ویژه برای این بازی در تهران و شهرستان ها با همکاری ادارات کل ارشاد، عملیات جمع آوری را شروع کرده ایم و تا جایی که ممکن است بازی را جمع آوری خواهیم کرد.
وی درباره واکنش بنیاد در مورد مقابله با توزیع دیجیتال این بازی افزود: برای سایت های توزیع کننده به صورت خاص در تعاملی که با کمیته تعیین مصادیق مجرمانه داشتیم قرار شد با همت بسیار بیشتر و به سرعت لینک هایی که برای دانلود گذاشته شده است را برای فیلتر شدن به کمیته بدهیم.
وی افزود: این بازی چه از نظر واقعیت های تاریخی و چه ساخت بازی یک روایت بسیار نازل و سطح پایین است. اگرچه ظاهرا درباره یک مقطع تاریخی است اما واقعیت این است که درباره تاریخ، درس اشتباه می دهد. هر ایرانی که این بازی را ببیند به سرعت متوجه می شود که تصورات و تخیلات غرض ورزانه فردی است که مدت ها خارج از ایران بوده و خاطره ای دارد و با قصدی خاص به روایت آن ها پرداخته است.مدیرعامل بنیاد ضمن هشدار به خانواده ها درباره تاثیرات منفی که این بازی می تواند داشته باشد گفت: بازی های تحریف آمیز و دروغی از این دست می تواند ذهن جوانان و نوجوانان را نسبت به کشورشان آلوده کند و با القاء حس ناامیدی و از بین بردن حس میهن دوستی آن ها به روح این گروه از مخاطبان آسیب برسند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :