آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98060
تاریخ انتشار : 29 فروردین 1395 10:27
تعداد بازدید : 616

بر اساس بررسی های ITU

اینترنت موبایلی در دنیا محکوم به ارزانی است

آمارها گویای آن است که هزینه های پهن باند سیار نسبت به ثابت گرایش بیشتری به ارزان شدن دارند، بر همین اساس هزینه های پهن باند سیار به طور چشمگیری سقوط داشته و انتظار می رود این کاهش در آینده بیشتر باشد به گونه ای که طی سال های گذشته کاهش هزینه های این بخش موجب شده است مقرون به صرفه بودن این سرویس 20 تا30 درصد افزایش داده شود.

ایسنا- در سال های گذشته دسترسی و استفاده از ICT در میان مردم دنیا رشد فراوانی داشته و به ویژه بهره گیری از خدمات تلفن همراه و سرویس هایی که به شکل اینترنتی بر بستر موبایل ارایه می شوند مورد استفاده گسترده قرار گرفته است.
طبق گزارش های ارایه شده از سوی اتحادیه جهانی مخابرات، نسبت جمعیت جهان که تحت پوشش شبکه های تلفن همراه هستند در حال حاضر به بیش از 95 درصد رسیده و تعداد مشترکان تلفن همراه از 2.2 میلیارد در سال 2005 به حدود 7.1 میلیارد در سال 2015 رسیده است.
همچنین آمارهایی که درباره مشترکان پهن باند موبایل در سراسر دنیا وجود دارد گویای آن است که تعداد این افراد از 0.8 میلیارد در سال 2010 به یکباره به حدود 3.5 میلیارد در سال 2015 افزایش یافته که البته این رشد در حوزه پهن باند ثابت به مراتب کمتر بوده و حدود 0.8 میلیارد مشترک را در بر می گیرد.
بر اساس گزارش های ارایه شده از سوی دبیر کل اتحادیه جهانی مخابرات در سال 2015 در شرایطی که 46 درصد خانواده های سطح جهان و بیش از 80 درصد خانواده ها در کشورهای توسعه یافته به اینترنت دسترسی داشته اند در حالی که این آمار در کشورهای کمتر توسعه یافته تنها حدود6.7 درصد خانواده ها را شامل می شده است.
از نظر هزینه های ارتباطی هم آخرین اطلاعات حاکی از آن است که هزینه خدمات تلفن همراه در سراسر جهان در حال کاهش بوده است به گونه ای که در کشورهای کمترتوسعه یافته، سبد هزینه تلفن همراه از 29 درصد سال 2010 به کمتر از 14 درصد از سرانه درآمد ناخالص ملی تا پایان سال 2014 رسیده است.اما براساس برنامه ریزی های صورت گرفته و اهداف تعیین شده برای سال 2020 اینگونه پیش بینی شده است که تا این سال در سراسر جهان 55 درصد خانوارها به اینترنت دسترسی داشته و 60 درصد افراد از اینترنت استفاده کنند. همچنین فناوری اطلاعات و ارتباطات تا سال 2020 باید 40 درصد بیشتر از امروز مقرون به صرفه باشد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :