آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98062
تاریخ انتشار : 29 فروردین 1395 10:30
تعداد بازدید : 668

از امروز به مدت چهار روز

نخستین نمایشگاه اختصاصی ایران در بصره آغاز بکار کرد

نخستین نمایشگاه اختصاصی ایران در بصره عراق از امروز 29 اردیبهشت به مدت چهار روز در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی این بندر آغاز به كار می‎كند.

فناوران- نمایشگاه مزبور در زمینه ‎های مختلف به خصوص فناوری اطلاعات و صنایع مخابراتی برگزار می‎شود.
مجری برگزاری نخستین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در بصره عراق گفت: بصره نزدیك‎ترین بازار صادراتی ایران محسوب می‎شود و تا آبادان 20 كیلومتر فاصله دارد و مرز آبی و خاكی اش با كشور ما صادرات به این شهر را تسهیل كرده است.
سید علیرضا صدرزاده مجری برگزاری نخستین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در بصره عراق گفت: نمایشگاه یاد شده در فضایی به مساحت دو هزار متر مربع برپا خواهد شد.
وی افزود: بصره اكنون به عنوان بار انداز صادرات و واردات محسوب می‎شود و به دلیل مجاورتش با استان های جنوبی ایران موقعیت خاصی را برای تجار ایرانی فراهم ساخته است.
وی اضافه كرد: حضور شركت های ایرانی در مركز و به ویژه استان های شمالی عراق تثبیت شده ،اما در جنوب عراق و بندر بصره با وجود ویژگی های منحصربفرد، عقب ماندگی هایی احساس می شود، در حالی كه بسیاری از شركت های چندملیتی از نقاط مختلف جهان در بصره فعالیت دارند و شعبه های خود را در آنجا دایر 
كرده اند.
بر اساس این گزارش شركت‎های ایرانی از بخش‎های مختلف در سال گذشته در نمایشگاه بین‎المللی بازرگانی اربیل عراق از 13 تا 16 مهر، نمایشگاه بین‎المللی پروژه انرژی اربیل عراق 27 تا 30 مهر، نمایشگاه بین‎المللی مواد غذایی و كشاورزی اربیل عراق 25 تا 28 آبان، چهل و دومین نمایشگاه بین‎المللی بغداد عراق 10 تا 19 آبان، نمایشگاه بین المللی بازرگانی سلیمانیه DBX عراق 22 تا 25 آبان، نمایشگاه نفت وگاز بصره - عراق و نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در بغداد - عراق از 27 تا 30 بهمن حاضر 
بودند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :