آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98087
تاریخ انتشار : 29 فروردین 1395 11:10
تعداد بازدید : 571

پیش نویس رتبه بندی نمایندگان بیمه تدوین شد

معاون نظارت بیمه مرکزی با بیان تدوین پیش نویس دستورالعمل رتبه بندی نمایندگان بیمه، گفت: براساس این دستورالعمل، تحصیلات نماینده، تعداد نیروی کار و میزان پورتفوی تولید شده برخی مولفه های تعیین رتبه نماینده بیمه است.

فارس- حبیب میرزایی  گفت: هم اکنون شاخصه های رتبه بندی نمایندگی های بیمه احصا شده و برای دریافت پیشنهادات به شرکت های بیمه و انجمن های صنفی نمایندگان ارسال شده است. براساس این دستورالعمل که پیش نویس آن تهیه شده، شرکت های بیمه می توانند جزئیات مولفه ها و شاخص های رتبه بندی را براساس سیاست های خود تعیین کنند.
میرزایی با بیان اینکه شرکت های بیمه به عنوان ناظر بر نمایندگی ها خود در این طرح عمل می کنند، گفت: در واقع شرکت های بیمه براساس دستورالعمل تدوین شده به نمایندگی ها رتبه می دهند، بنابراین اینگونه نیست که همه نمایندگی ها توسط بیمه مرکزی رتبه‎بندی شوند.
وی در پاسخ به این سوال که اگر اگر یک نمایندگی در رتبه 3 قرار گیرد، از چه مزیت هایی محروم خواهد شد، گفت: براساس پیش نویس تدوین شده، نمایند ه ای که به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده به عنوان نماینده بدون درجه محسوب می شود و بعد از سه سال وارد فرایند رتبه بندی خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :