آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98092
تاریخ انتشار : 29 فروردین 1395 11:19
تعداد بازدید : 586

دانشمندان با بازی موبایلی کامپیوتر کوانتومی می سازند

از این پس اگر کسی به شما گفت که بازی های کامپیوتری وقت تلف کردن است، یک جواب دندان شکن خواهید داشت: «دارم کامپیوتر کوانتومی می سازم»

آنا- محققان دانشگاه Aarhaus دانمارک قصد دارند از اطلاعات یک بازی موبایلی، که «Quantum Moves» نام دارد، در یک پروژه علمی استفاده کنند. این تیم تحقیقاتی با تمرکز روی نحوه بازی کاربران، تلاش آنها را برای انبوه سپاری دانش مردمی درباره رفتار مایع ها مورد مطالعه قرار می دهند. آنها معتقدند که مغز انسان بهتر از هر ابرکامپیوتری می تواند پیچیدگی های مربوط به جابه جایی مواد مایع از جمله آب را حل کند. 
بازی «کوانتوم مووز» از کاربر خود می خواهد که مقدار معینی مایه را که روی یک خط انعطاف پذیر قرار دارد، از یک طرف نمایشگر به طرف دیگر هدایت کنند. در واقع، کاربران باید با حرکت دادن خط نگهدارنده مایع آن را هدایت کنند. این کار به نظر ساده است ولی در واقع، دلیل سادگی این بازی به دلیل قدرت و عملکرد بالای مغز انسان در تحلیل مسائل فیزیکی و قابلیت پیش بینی رفتار مایعات است که در این امر هیچ ابرکامپیوتری به گرد آن نمی رسد. در واقع، ذهن ما قابلیتی به نام «استراتژی های ابتکاری کم بعدی» دارد که می تواند به صورت خودکار از داخل جعبه، بیرون آن را حدس بزند. محققان بر این باورند که راهکارهای خلاقانه ای که کاربران در این بازی به کار می برند، معمولا بسیار موثرتر از روش های پیشنهادی توسط نرم افزارهای پیشرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :