آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98169
تاریخ انتشار : 30 فروردین 1395 10:20
تعداد بازدید : 608

ستاری خواستار توسعه همکاری های ایران و اروپا در زمینه فناوری اطلاعات شد

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری خواستار گسترش روابط با اتحادیه اروپا در زمینه فناور های جدید به ویژه فناوری اطلاعات شد.


فناوران- همزمان با سفر فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران، سورنا ستاری با «کارلوس موداس»، کمیسیونر تحقیقات و نوآوری اتحادیه اروپا دیدار کرد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این دیدار با تاکید بر همكاری های علمی و فناوری بیانیه مشترک ایران و اروپا گفت: ایران آمادگی دارد تا این بیانیه را اجرایی کند.
وی افزود: روابط كشورها در حوزه علم و فناوری و بخصوص روابط علمی فارغ از روابط سیاسی كشورها است.
وی گفت: در سال های اخیر، غالبا اخبار مرتبط با ایران در حوزه هسته ای بوده، اما ایران در حوزه های نانوفناوری، زیست فناوری و سلول های بنیادی نیز پیشرفت های قابل توجهی داشته است.
ستاری با بیان این که بزرگترین شرکت های فناوری اطلاعات و زیستی در منطقه، ایرانی هستند، خواستار گسترش روابط با اتحادیه اروپا در حوزه فناوری های جدید شد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با تاکید بر اهمیت اجرایی کردن مفاد بیانیه مشترک ایران و اروپا و تاكید بر بخش همكاری های علمی و فناوری این بیانیه، پیشرفت در علم را امری جهانی دانست و از آمادگی ایران برای اجرایی کردن بیانیه مشترک خبر داد.
 موداس در ادامه این بازدید از کاربردی کردن علوم پایه به عنوان یکی از مهمترین اولویت های دوره کاری خود یاد کرد و برنامه افق ۲۰۲۰ اروپا را یکی از راهکارهای اجرایی کردن این مهم عنوان کرد.
وی به بیانیه مشترک بین ایران و اتحادیه اروپا پرداخت و گفت: این بیانیه به عنوان گامی مهم در توسعه ارتباطات آتی ایران و اتحادیه اروپا است و باید مشارکت ایران در سایر پروژه های مشترک با اتحادیه اروپا بیشتر شود.
کمیسیونر تحقیقات و نوآوری اتحادیه اروپا به منظور گسترش روابط ایران و اتحادیه اروپا در قالب هیاتی به ریاست فدریکا موگرینی وارد تهران شدند و در پایان این دیدار یک روزه، بیانیه مشترکی حاوی بخشی مرتبط با علم و فناوری به امضای وزرات امور خارجه و اتحادیه اروپا خواهد رسید كه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مسوول اجرای بخش مرتبط خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :