آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98178
تاریخ انتشار : 30 فروردین 1395 10:30
تعداد بازدید : 632

با رونق موسیقی دیجیتال و سرویس‌های پخش موسیقی

«پلیر» نفس های آخر را می کشد

در سال های اخیر و در پی افزایش استفاده از گوشی های موبایل برای گوش دادن به موسیقی از طریق شبکه ها مجازی، استفاده از ابزارهای پخش موسیقی کاهش یافته است.

فناوران- ابزارهایی مانند آی پاد، mp3 و mp4 پلیر که مدتی در رده محصولات پرفروش بازار بودند، حالا دیگر محبوبیت گذشته را ندارند و بازار آنها روز به روز کوچک تر می شود.
بر اساس اعلام فعالان بازار تجهیزات دیجیتال، حدود سه سال است که دستگاه های پخش موسیقی با ریزش شدید مخاطب مواجه شده اند و همین موضوع سبب شده است که میزان واردات و موجودی آنها در بازار کاهش یابد.
علی مرشدی، یکی از فعالان بازار در این زمینه می گوید: میزان موجودی این محصولات نسبت به حدود سه سال قبل در بازار در حدود 50 درصد کاهش یافته و علت اصلی هم تمایل کاربران گوشی های هوشمند به گوش دادن موسیقی با گوشی موبایل است. به این ترتیب ابزرهای مکمل نظیر اسپیکرهای جمع و جور اما با کیفیت و هدست های حرفه ای رونق گرفته است.
همچنین برخی از کارشناسان می گویند: با رشد صنعت موسیقی دیجیتال و پخش آنلاین و سرویس های ویژه و خاص موسیقی بیشتر کاربران گوشی از این وسیله برای گوش دادن موسیقی استفاده می کنند. همچنین آمار به دست آمده از مراکز معتبر تحلیلی و آماری نشان دهنده این است که صنایع استریم آنلاین موسیقی توانسته است در کسب درآمد از مدل های فیزیکی مشابه پیشی بگیرند.
به گزارش وب سایت خبری تحلیلی Engadget، به تازگی آمار مربوط به فروش موسیقی در سطح جهانی در طول سال گذشته میلادی به رسانه ها ارائه شده است که این آمار نشان دهنده پایان عصر ساختار فیزیکی عرضه موسیقی است. آمار ارایه شده نشان می دهد که در طول سال ۲۰۱۵ میلادی، صنایع موسیقی ازنظر سود به مجموع رشد ۱۵ میلیون دلاری دست یافته اند که این رقم معادل ۳.۲ درصد رشد کلی در صنایع است. حال نکته مهم این است که بخش عمده ای از درآمد این صنایع در طول سال گذشته مربوط به ارائه دیجیتالی موسیقی بوده است. صنایع موسیقی در بخش استریم آنلاین در طول سال گذشته با ۴۵ درصد رشد روبه رو بوده و به این ترتیب درآمدی ۶.۷ میلیارد دلاری را از خود به جای گذاشته است.این آمار نشان می دهد که درآمد این بخش نسبت به درآمد بخش فروش فیزیکی موسیقی برتری داشته است که این موضوع نخستین بار در تاریخ به چشم می خورد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :