آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98189
تاریخ انتشار : 30 فروردین 1395 10:46
تعداد بازدید : 1139

درخواست تسریع در اجرای پروژه GNAF

معاون وزیر ارتباطات خواستار تسریع در اجرای پروژه نشانی استاندارد مکانی ملی (GNAF) شد و بر همکاری دستگاه های اجرایی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات مکانی در این طرح، تاکید کرد.

فناوران- نصرالله جهانگرد در نخستین جلسه کارگروه اجرای پروژه نشانی استاندارد مکانی ملی در سال جاری بر لزوم سرعت بخشیدن به روند اجرایی این پروژه در کشور تاکید کرد. رییس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه در سال های آتی اطلاعات پایه مکانی به عنوان یکی از شاخص های مهم توسعه یافتگی در ارزیابی کشورها از سوی سازمان ملل متحد دنبال خواهد شد گفت: این امر اهمیت موضوع را در اجرای پروژه نشانی استاندارد مکانی ملی از تمامی جهات مشخص می کند.
وی افزود: اطلاعات پایه مکانی و پیاده سازی آن فعالیتی فرادستگاهی است و با وجود مشکلات بودجه ای و تداخل مدیریتی ضروری است در سال جاری همکاری ها توسعه یابد. معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر لزوم تدوین پروتکلی از سوی دستگاه های مسوول به منظور بهنگام سازی و تبادل اطلاعات نشانی پستی گفت: از آنجا که تجربه عملیاتی زیادی در این زمینه وجود ندارد باید با تکیه بر ظرفیت های موجود و داده های قدیمی و با استفاده از عوامل و نشانه های دیگر به تدریج به نقطه بهینه و دقت کافی دست یابیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :