آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98197
تاریخ انتشار : 30 فروردین 1395 10:54
تعداد بازدید : 822

انتقاد شدید از بی‎توجهی دولت به بخش‎خصوصی در پسابرجام

رییس اتاق ایران با انتقاد شدید از بی توجهی دولت به بخش‎خصوصی در دوران پسابرجام، گفت: باز هم بخش خصوصی در رفت و آمدها و قراردادهای جدید نادیده گرفته شد.


مهر- محسن جلال پور در نشست دیروز هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با انتقاد از عملکرد دولت یازدهم در مشارکت بخش‎خصوصی در فضای جدید اقتصاد ایران، گفت: نگرانی بزرگی که به تازگی فعالان اقتصادی در جریان اقدامات اخیر دولت ملاحظه می کنند و ابراز آن از جای جای مجامع بخش خصوصی نیز به گوش می رسد، فقدان مهیا کردن فضای کار برای بخش خصوصی است که علی رغم تمام تاکیدات اتاق ایران برای میدان دادن به حضور بخش خصوصی در اقتصاد، مورد غفلت واقع شده است.
رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران افزود: متاسفانه مشاهده می شود در بسیاری از رفت و آمدها، قراردادها و تفاهم های جدیدی که در اقتصاد ایران صورت می گیرد، شرکت های دولتی، خصولتی و غیرمرتبط با بخش خصوصی واقعی اقتصاد، پیشگام هستند و این نگرانی جدی وجود دارد که مجددا بخش خصوصی نادیده گرفته شود و حتی فضایی که در گذشته وجود داشته، از بخش‎خصوصی گرفته شود.
وی تصریح کرد: هم اکنون برخی از فضاهایی که در گذشته پیش روی بخش خصوصی قرار داشت، محدود شده و انتظار ما این است که همان طور که دولت در موضوع فاینانس ها، بخش های دولتی و نیمه دولتی را پشتیبانی می کند، بخش‎خصوصی را هم مورد حمایت قرار دهد.
به گفته جلال پور، متاسفانه دریغ از این توجه سبب می شود بخش خصوصی روز به روز نحیف تر شود در حالی که سال جاری به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری شده و باید در آن فضای مردمی اقتصاد و توسعه بخش خصوصی مدنظر قرار گیرد.
وی گفت: در این راستا، نیاز است در تمام مصوبات و اقدامات، حوزه بخش‎خصوصی و نگاه به پشتیبانی و ارجح گذاشتن این بخش در اقتصاد مدنظر قرار گیرد در حالی که بلوغ خوب و قابل توجهی در بخش خصوصی را نیز شاهد هستیم.
رییس پارلمان بخش خصوصی افزود: در دو دهه اخیر تا به امروز این بلوغ از مدیران بخش خصوصی ما بروز و ظهور نکرده است در حالی که نمونه کامل این بلوغ بخش خصوصی را می توان در سفر لغو شده رییس جمهور به اتریش به خوبی مشاهده کرد که این بخش وظیفه خود را به بهترین شکل انجام داد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :