آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9820
تاریخ انتشار : 13 تیر 1391 12:54
تعداد بازدید : 2245

فوتبال جام ملت های اروپای 2012 رکورد جدیدی ثبت کرد

15 هزار توییت فوتبالی در هر ثانیه

با اوج گرفتن تب فوتبال در میان فوتبال دوستان، پس از هریک گل درمسابقات جام جهانی فوتبال 2010 ترافیک وب سایت توییتر همانند انفجار بمب افزایش یافت. به گفته توییتر، در زمان گل چهارم اسپانیا به ایتالیا، در فینال جام، کاربران در هر ثانیه بیش از 15 هزار توییت فرستادند و به این ترتیب رکوردی در این سایت به ثبت رسید.

گزارش :نسترن صائبی

منابع: آسوشیتدپرس وBelleville Intelligencer

این موج توییتی در حالی است که فقط چند هفته به شروع بازی‌های المپیک در لندن باقی است و انتظار می‌رود که این موج در زمان این بازي‌‌ها حتی شدیدتر شده و فعالیت طرفداران ورزش در شبکه‌های اجتماعی چند صد برابر شود. توییتر اعلام کرد که ترافیک جهانی این سایت در زمان گل چهارم اسپانیا در مقابل ایتالیا که با نتیجه نهایی چهار بر صفر به پایان رسید، به شدت افزایش یافت؛ چنانکه در هر ثانیه حدود 15 هزار و 358 توییت در این سایت ارسال شد. توییتر تعداد کل توییت‌هایی را که در جریان بازی‌های جام اروپا ارسال شد، حدود 5/16 میلیون تخمین زده است. پله، اسطوره فوتبال برزیلی یکی از کسانی است که در این مدت اخبار مربوط به فوتبال را توییت می‌کرد. وی بعد از پایان بازی‌ها، به اسپانیا تبریک گفت و افزود که منتظر بازی‌های کاپ برزیل 2014 است.
بلاگر لبخوان توییتر
یک بلاگر زن آلمانی روش جالبی را برای ارایه اخبار فوتبال به کاربران اینترنتی در پیش گرفت. وی یک فرد ناشنواست و همین امر باعث شده که بتواند لبخوانی کند. وی در هنگان پخش فوتبال‌ها، آنچه را که مربی و بازیکنان آلمانی می‌گفتند لبخوانی کرده و آنها را بلافاصله توییت می‌کرد. در واقع، یولیا پروست (Julia Probst) به صداهای گم‌شده مربیان در اوج فریاد بازیکنان و تماشاگران جان می‌بخشد. این بلاگر ناشنوا که توییت‌هایش در حقیقت لبخوانی فریادهای مربی آلمان و گفت‌وگوهای بازیکنان آلمانی در زمین فوتبال است، در خانه بازی‌ها را دنبال می‌کند. وی می‌گوید: با کمک بلک‌بری‌ام بازی‌ها را تماشا می‌کنم و به محض دیدن این گفت‌وگوها، آنها را توییت می‌کنم. این بلاگر ۳۰ ساله که از بدو تولد ناشنواست، در توییتر با شناسه‌ @EinAugenschmaus خوانندگانش را در جریان فریادها و گفت‌وگوهای کنار و درون زمین فوتبال می‌گذارد. به طور مثال، بخشی از توییت‌های یولیا مربوط به زمانی است که لوو، مربی آلمان با پاس اشتباه فریاد می‌زند: «توماس! یه همچین موقعیتی رو از دست می‌دی»، « شوت کن بالا لوکاس»! و حتی مدیر این تیم که از روی نیمکت به هوا می‌پرد و فریاد می‌زند: «آره اینه!».
گفتنی است که هفت هزار و 700 کاربر نوشته‌های یولیا در توییتر را دنبال می‌کنند.
وبلاگ‌ یولیا یکی از معروف‌ترین وبلاگ‌های آلمانی است. او در میان کاربران توییتر هم شهرتی برای خود دست و پا کرده است. در رده‌بندیABC News ، یولیا جزو ۱۰ توییت‌نویس برتر سال ۲۰۱۱ شناخته شده است. موضوع‌های اصلی نوشته‌های یولیا، مشکلات شهروندان ناشنوا و معلول است. او به جز وبلاگ‌نویسی ایده‌های جالبی نیز داشته است. به طور مثال حضور یک مجری برای برگرداندن سخنرانی سال نوی صدر اعظم آلمان از شبکه فونیکس، ایده یولیا بوده است. همچنین اضافه شدن زیرنویس به یکی از معروف‌ترین سریال‌های تلویزیونی آلمان به نام Tatort در پایگاه اینترنتی شبکه‌ دوی آلمان هم نتیجه‌ فعالیت‌های او بوده است.
یولیا از سال 2009 که در توییتر عضو شده، خوانندگان بسیاری را به خود جلب کرده که به غیر از توییت‌های وی در مورد بازی‌های فوتبال، به بررسی مشکلات ناشنوایان و معلولان می‌پردازد.
این بلاگر فعال بیشترین خوانندگان خود را دو سال پیش در جریان جام جهانی به خود جذب کرد، آن وقت که حرف‌های شواین اشتایگر، بازیکن تیم ملی فوتبال را در رختکن خطاب به هم تیمی‌هایش منتشر کرد که می‌گفت: «بی‌رنج گنج به دست نمی‌آید.» یا صحبت‌های یوآخیم لوو در بازی آلمان مقابل صربستان که فریاد زده بود: «هی، اینجا به هر حرکتی کارت زرد می‌دهند».
سرویس‌هایی که برای تماشای فوتبال فینال ارایه شد
بسیاری از طرفداران فوتبال عشق این را دارند که به صورت استریم زنده آنلاین بازی را تماشا کنند. در همین راستا نیز، قبل از شروع بازی، یک شرکت نرم‌افزاری را ارایه داد که کاربران بتوانند این بازی را تماشا کنند. این نرم‌افزار به کاربران کمک کرد که بازی اسپانیا و ایتالیا را به طور رایگان و با کیفیت HD تماشا کنند. کاربران با نصب این نرم‌افزار از طریق PC یا مک این بازی‌ها را دنبال کردند. این نرم‌افزار همچنین به کاربران امکان می‌داد که به بیش از سه هزار و 500 کانال تلویزیون با کیفیت HD از سرتاسر جهان دسترسی پیدا کرده و از طریق کامپیوترشان بدون نیاز به سخت‌افزار دیگری تماشا کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :